Podijeljeno 13,7t hrane i otvorena 2 skladišta za stočnu hranu

Vijesti 02. sij. 202115:56 > 16:54
Podijeli:
Izvor: PROMO

Poljoprivrednici, obratite se kontaktima za pomoć!

Prvoga dana nove godine savjetnici Uprave za stručnu podršku i HAPIH-a obišli su 66 poljoprivrednih gospodarstava i podijelili 13,7 tona hrane za domaće životinje. Zbrinjavanje svih uginulih domaćih životinja s pogođenog područja sustavno se provodi od 30. prosinca, a broj dosad otpremljenih lešina životinja čija su uginuća posljedica potresa je 15 životinja. Prema trenutnim informacijama, s gospodarstava je odlutalo između ostaloga i 15 tovnih bikova i 10 teladi mlađe dobi. Dva privremena skladišta za stočnu hranu su u funkciji u Petrinji (Petrinja, DIP Žužić, bivša ciglana Petrinja) i Glina (Glina, Jukinačka 106, Komunalac) te se traži lokacija za treće u okolici Siska.

KONTAKTI MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE ZA POLJOPRIVREDNIKE U POTREBI S POTRESOM POGOĐENIH PODRUČJA

Za potrebe premještanja u svrhu pronalaska i osiguranja odgovarajućeg smještaja životno ugroženih domaćih životinja, potrebe za hranom za životinje, kao i potrebne sanacije poljoprivrednih gospodarstava poljoprivrednicima su na raspolaganju savjetnici Uprave za stručnu podršku razvoja poljoprivrede i ribarstva i HAPIH-a:

 

RB Ime i prezime E-mail adresa Mobitel
1 Marija Petir [email protected] 0914882748
2 Damir Pejaković [email protected] 0914882727
3 Marijan Matokanović [email protected] 0914882747
4 Branka Alapić [email protected] 0912287144
5 Mirjana Kolarić [email protected] 0912287149
6 Mijo Žugaj [email protected] 0914882756

 

Za potrebe intervencije zbog bolesti ili ozljede domaćih životinja i kućnih ljubimaca i za ispisivanje prateće dokumentacije prilikom premještaja domaćih životinja poljoprivrednicima su na raspolaganju veterinarske organizacije:

 

RB

Naziv Kontakt osoba Mobitel

1

ANIMA-VET d.o.o. DAMIR SLIVŠEK  0915393328

2

VETERINARSKA AMBULANTA GLINA d.o.o. IVICA PUČKO 098628299

3

VETERINARSKA AMBULANTA TIN d.o.o. MARIN MARTINOVIĆ  0997400356

4

VETERINARSKA STANICA GVOZD d.o.o. ZDRAVKO STIJEPOVIĆ 0981832000

5

VETERINARSKA STANICA KUTINA d.o.o. ŽELJKA BANOVIĆ 098366-411

6

VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o. DRAŽEN NOVAK 0911055997

7

VETERINARSKA STANICA PETRINJA d.o.o. ZDRAVKO MILKOVIĆ 0998616779

8

VETERINARSKA STANICA SISAK d.o.o. ANTUN BUGARIN 0981749404

9

VETMED d.o.o. BUIĆ VLATKA 0916437003

 

Informaciju o pronađenom kućnom ljubimcu, odnosno kućnom ljubimcu kojem vlasnik ne može osigurati potreban smještaj i skrb, potrebno je dojaviti skloništima za životinje ili veterinaru koji će dati daljnje upute. Zbrinjavanje kućnih ljubimaca s navedenih područja moguće je organizirati na području cijele zemlje, a popis skloništa za životinje dostupan je na web stranici Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=60.

Građani koji žele udomiti ili privremeno udomiti kućne ljubimce s potresom stradalih područja u Sisačko-moslavačkoj županiji mogu se za sve potrebne informacije obratiti skloništima za životinje. Podaci o smještenim životinjama u skloništima, kao i kod privremenih udomitelja bit će od strane skloništa za životinje upisane u Jedinstveni informacijski centar kako bi ih vlasnici lakše pronašli ili kako bi brže bile udomljene.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.

 

Komentari

Vaš komentar