Bojan Bogdanović predvodio je Utah Jazz sa 22 postignuta koša

Vijesti 15. svi 202108:55 0 komentara
Chris Graythen / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP (ilustracija)

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović predvodio je Utah Jazz sa 22 postignuta koša u gostujućoj pobjedi 109-93 protiv Oklahoma City Thundera nakon koje su "Jazzeri" korak do potvrde prvog mjesta na Zapadu uoči početka doigravanja.

Utah ima najbolji skor lige, 51-20, a prvo mjesto može osigurati pobjedom u Sacramentu u nedjelju ili porazom Phoenixa od San Antonia.

Bogdanović i društvo su protiv Thundera nakon prve četvrtine imali 10 koševa razlike, na poluvremenu +14, a na koncu treće dionice čak 26 razlike. U posljednjoj četvrtini maknuli su nogu s gasa što je domaćin iskoristio ublaživši poraz.

Hrvatski košarkaš je predvodio strijelce Utaha sa 22 koša, uz 8-16 šut iz igre, pri čemu je trice gađao 2-5. Za 27 minuta provedenih na terenu dodao je i dva koša, tri asistencije, jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

U osam utakmica ovoga mjeseca Bogdanović je u prosjeku postigao 26,5 koševa uz 54% posto šuta, a prosjek njegove sezone je 17 poena po utakmici.

“Ostvarili smo važnu pobjedu. Sada moramo otići u Sacramento, odigrati našu utakmicu i pokušati dobiti još jednu utakmicu,” kazao je Rudy Gobert koji je upisao 16 koševa i 18 skokova.

Za Utah je bio važan i povratak Mikea Conleyja, koji je propustio devet utakmica zbog ozljede tetive. Vratio se postigavši 10 koševa za 16 minuta.

“Ne postoji bolji način povratka u ritam i pravu formu od igranja. To zapravo ne možete oponašati na treningu,” rekao je Conley.

“Bilo je sjajno vratiti se i natjecati se. Bilo mi je teško što nisam mogao pomoći ekipi,” dodao je.

Svi Mihailiuk sa 19, te Theo Maledon i Gabriel Deck sa po 18 koševa predvodili su Oklahomu koja je upisala deveti uzastopni poraz i 50. ove sezone.

Houston, koji ima najgori skor lige (17-54) pobijedio je Los Angeles Clipperse sa 122-115.

Međutim, gosti su odmarali nekoliko ključnih igrača. Nisu nastupili Paul George, Kawhi Leonard i Patrick Beverley, dok je hrvatski košarkaš Ivica Zubac igrao samo tri minute postigavši jednu tricu.

“Morali smo donijeti puno odluka, ali najvažnije je zdravlje igrača”, rekao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Houston su do tek druge pobjede u posljednjih 14 utakmica predvodili rookie Jae’Sean Tate sa 20 koševa, te Khyri Thomas i Anthony Lamb sa po 17 koševa. Kod Clippersa, koji su za sada četvrti na Zapadu, najefikasniji su bili Luke Kennard sa 23 i Jay Scrubb sa 17 koševa.

Philadelphia je pobijedila Orlando Magic 122-97 osiguravši prvu poziciju na Istoku.

“Sretan sam zbog onoga što smo postigli, ali ispred nas je još dug put”, rekao je Joe Embiid koji je ubacio 13 koševa uz 11 skokova. Seth Curry je dodao 20 koševa, a Ben Simmons 13 koševa i devet asistencija. Kod Orlanda najefikasniji  je bio Ignas Brazdeikis sa 21 košem i šest skokova.

Dallas je pobjedom protiv Toronta 114-110 osigurao play-off na Zapadu.

“To je sjajno. Kada smo bili na 12. ili 13. mjestu, svi su nas izbacili iz doigravanja”, ali smo se ipak uspjeli izboriti. Imat ćemo nekoliko slobodnih dana, a to nam je trebalo,” kazao je Luka Dončić koji je upisao 11. “triple-double” ove sezone – 20 koševa, 10 skokova i 11 asistencija. Kristaps Porzingis je dodao 21 koš i 10 skokova.

Kod Raptorsa, koji su u ovom susretu na raspolaganju imali samo sedmoricu košarkaša, najbolju predstavu pružio je Jallen Harris ubacivši 31 koš.