Reuters uvrstio fotografiju hrvatske reprezentacije među najbolje u 2018.

Vijesti 30. stu 201811:15 > 11:47
REUTERS/Carl Recine

Fotografiju proslave Mandžukićeva pobjedničkog gola na utakmici protiv Engleske u polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, ugledna svjetska novinska agencija Reuters uvrstila je u svoj izbor najboljih fotografija u 2018.

Nogomet se tog dana ipak nije vratio kući, kako su najavljivali engleski mediji koji su već unaprijed proglasili pobjedu nad Hrvatskom. Tog 11. srpnja Vatreni su na moskovskom stadionu Lužnjiki postigli najveći uspjeh u povijesti hrvatskog nogometa. Nakon napetog i neizvjesnog meča u kojem su Englezi postigli pogodak već u prvim minutama, Hrvatska je pobijedila Englesku s 2:1.

Prvi gol postigao je Ivan Perišić u 68. minuti, a pobjedu je zapisao Mario Mandžukić spektakularnim golom u 109. minuti produžetka. Postignuti pogodak raspametio je hrvatske reprezentativce pa su se, u naletu sreće i pobjedničkog slavlja, bacili na salvadorskog fotografa Yurija Cortesa koji je utakmicu snimao u kutu igrališta kraj engleske mreže.

Čitav događaj snimao je Reutersov fotograf Carl Recine, a zbog fotografije, njegov salvadorski kolega stekao je planetarnu slavu.

“Nisam ni stigao do zračne luke, a na mobitel su mi počele stizati poruke ohrabrenja te poruke zabrinutih prijatelja i obitelji koji su me pitali jesam li dobro? Naravno da sam dobro, odgovarao sam im. To je za mene bio spektakularan trenutak prepun emocija. Bilo je fantastično, jedna uistinu posebna situacija u mojoj karijeri koju ću pamtiti do kraja života. Bilo je vrlo emotivno, posebno zato što sam otpočetka utakmice navijao za Hrvatsku. Nisu mi se svidjeli Englezi sa svojim pomalo bahatim stavom i samouvjerenošću u pobjedu” rekao je Yuri Cortez agenciji France-Presse.

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji ovjenčana srebrom, nakon što je u finalu izgubila od Francuske s 4:2.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter| Facebook | Instagram.