Zadar Open: Serdarušić i Pecotić poraženi, Ajduković odustao

Tenis 23. ožu 202115:19 0 komentara
tenis, reket
Unsplash/Ilustracija

Hrvatski tenisači nisu imali uspjeha drugog dana ATP Challengera "Zadar Open" koji se održava na terenima Falkensteiner Resorta Punta Skala u Petrčanima, jer su Nino Serdarušić i Matija Pecotić poraženi u prvom kolu, a Duje Ajduković je zbog bolesti morao odustati od nastupa.

Pecotića (ATP – 343.) je s 3-6, 6-3, 6-2 svladao španjolski kvalifikant Nikolas Sanchez Izquierdo (ATP – 353.), a Serdarušić (ATP-305.) je u izjednačnom dvoboju poražem od drugog nositelja turnira Indijca Sumita Nagala (ATP – 139.) sa 7-6 (4), 6-4.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac je u prvom setu pri vodstvu 5-4 propustio četiri set-lopte na servis Indijca, a u drugoj dionici je jedini put u meču izgubio servis u desetom gemu, što ga je koštalo poraza. Nagalu su to bile jedine prilike za ‘break’ u meču.

Indijac će u drugom kolu biti suparnik Frani Ninčeviću, jedinom preostalom hrvatskom predstavniku u glavnom ždrijebu Zadar Opena, ATP Challengera s nagradnim fondom od 44.820 eura, na kojem će pobjedniku pripasti 80 ATP bodova.