WTA Melbourne Summer Set 1: Konjuh u četvrtfinalu

Tenis 06. sij 202207:13 0 komentara
Ana Konjuh
CHRISTOPHE SIMON / AFP

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Melbourneu Summer Set 1 nakon što je u četvrtak u drugom kolu svladala Estonku Kaiaju Kanepi sa 6-2, 3-6, 6-3 poslije sat i 55 minuta igre.

Konjuh u je u drugom gemu prvog seta spasila tri vezane break lopte, da bi potom  dva puta oduzela servis protivnici i okončala prvi set u svoju korist.

U drugom setu Kanepi je prva došla do breaka i vodstva 3-1, ali je hrvatska tenisačica mogla već u sljedećem gemu vratiti izgubljeni servis. Imala je tri lopte za break, ali niti jednu nije iskoristila, nego je još jednom izgubila servis, pa je Kaneppi povela sa 5-1. Konjuh je ipak napravila break za smanjenje zaostatka na 2-5, ali do preokreta nije došlo i Kanepi je dobila drugi set.

Za Hrvaticu je loše krenulo na početku odlučujućeg seta, jer je već u prvom gemu izgubila servis. No, onda je uslijedio preokret. Konjuh je tri puta zaredom napravila break i povela 5-1. Iako je do kraja izgubila još jedan servis to nije puno značilo jer je došla do pobjede 6-3 u trećem setu.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i u oba je slavila Konjuh.