Nakon velikog preokreta Mektić i Pavić izborili polufinale Wimbledona

Sport Klub 06. srp 202121:44 0 komentara
tenis, reket
Unsplash/Ilustracija

Najbolji teniski par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić plasirao se u polufinale Wimbledona velikim preokretom i 3-6, 4-6, 6-4, 7-6 (4), 6-4 pobjedom protiv pobjednika ovog turnira iz 2017. Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela nakon tri sata i 40 minuta igre.

Mektić i Pavić, koji su ove godine već osvojili sedam turnira iz devet nastupa u finalima, ostali su tako u igri za osvajanje svog prvog zajedničkog “grand slam” naslova, u Australiji su zaustavljeni u polufinalu dok u Roland Garrosu nisu igrali zbog pozitivnih testova na kronavirus. No, nakon prvih sat i pol dvoboja činilo se kako će njihov put u Wimbledonu završiti u četvrfinalu. Obojica su se mučila na servisu, često radila i dvostruke servis pogreške pa je tako Pavić izgubio servis u šestoj igri prvog, a Mektić u trećoj igri drugog seta.

Kubotu i Melu je to bilo dovoljno za vodstvo 2-0 u setovima jer nisu bili suočeni s niti jednom “break-loptom” u prva dva seta.

Ipak, u trećem setu situacija se počela mijenjati, Pavić je spasio “break-loptu” kod 3-3, a Mektić dvije kod 4-4, da bi zatim naš par ostvario i prvi “break” kojim je osigurao i treći set. Mektić je briljatno pogodio retern na servis Kubota na set-loptu. To je bio znak da su Mektić i Pavić postali bolji par na terenu.

U četvrtom setu nije bilo “breaka” iako su Mektić i Pavić kod vodstva 4-3 na ervisu Kubota imali čak pet prilika, od toga se na tri igralo, ali su oba naša igrača sa po jednom netipičnom pogreškom propustili oduzeti servis suparniku. Ipak, u “tie-breaku” su Mektić i Pavić odjurili na 5-0 i mirno ga priveli kraju.

Prijetili su Mektić i Pavić oduzimanjem servisa i Kubotu i Melu početkom petog seta, no Poljak i Brazilac su se spasili. No, kod rezultata 4-4 Kubot je pokleknuo da bi zatim Mektić svojim servisom priveo dvoboj kraju.

Mektić i Pavić će u polufinalu igrati protiv boljih iz ogleda Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha te Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburyja.