Čilić bez izgubljenog seta do trećeg kola US Opena

Sport Klub 01. ruj 202222:12 0 komentara
Marin Čilić
Christophe ARCHAMBAULT / AFP, Ilustracija

Po 12. put u karijeri Marin Čilić (ATP - 17.) je došao najmanje do trećeg kola na US Openu, nakon što je u četvrtak u drugom kolu svladao Španjolca Alberta Ramos-Vinolasa (ATP - 42.) sa 6-3, 7-6 (4), 6-3 za dva sata i 38 minuta.

Bio je to njihov 11. međusobni dvoboj u kojem je Čilić ostvario ukupno osmu pobjedu, a četvrtu zaredom.

Marin je odlično otvorio meč, u prvoj dionici ostavio je 34-godišnjeg Španjolca bez ikakve šanse izgubivši samo tri poena na početnom udarcu. Jedan ‘break’, do kojeg je došao u četvrtom gemu, bio je dovoljan Čiliću za osvajanje prvog seta.

No, početkom drugog seta u Marinovu igru su se uvukle neiznuđene pogreške. Unatoč tome, ponovno je prvi došao do prednosti ‘breaka’ i poveo 3-2. Uslijedio je preokret, u kojem ljevoruki Španjolac nanizao tri gema, dvaput oduzeo servis Čiliću i došao na jedan gem od osvajanja seta.

Ipak, Čilić nije dopustio takav rasplet. Prvo je po treći put u meču oduzeo servis Španjolcu, a potom u najdužem gemu meča spasio i set-loptu te došao do izjednačenja na 5-5. Set je odlučen u ‘tie-breaku’ u kojem je Čilić iskoristio svoju prvu set-loptu.

Sa 2-0 u džepu Marin je mogao ponovno slobodnije zaigrati. ‘Break’ za 4-2, koji je potvrdio u sljedećem gemu spasivši pritom posljednju Španjolčevu priliku za oduzimanje servisa, prelomio je meč.

Nakon dva sata i 38 minuta semafor je pokazivao 6-3, 7-6 (4), 6-3 za pobjednika US Opena iz 2014. Statistika je uvjerljivo bila na Čilićevoj strani, ponajviše u realizaciji prvog servisa (85% – 65%) i izravnim poenima (48-10), čime je Marin nadoknadio nešto veći broj neiznuđenih pogrešaka (55-39).

Čilić je bez izgubljenog seta stigao do trećeg kola u kojem ga čeka Britanac Daniel Evans (ATP – 23.) koji je u drugom kolu sa 6-3, 6-2, 4-6, 6-4 svladao Australca Jamesa Duckwortha (ATP – 83.).

Bit će to njihov tek drugi međusobni dvoboj, a u prvom, koji su također odigrali na Grand Slam turniru, 2017. u 2. kolu Australian Opena, slavio je Britanac u četiri seta.

Dvoboj Čilića i Evansa bit će na rasporedu u subotu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.