ATP "masters": Dodig i Melo velikim preokretom do pobjede

Tenis 16. stu 201522:36 > 22:38
AP Photo/Sang Tan

Hrvatski tenisač Ivan Dodig s partnerom Brazilcem Marcelom Melom pobjedom 3-6, 7-6 (4), 10-7 protiv Francuza Pierre-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta započeo je svoj nastup na ovogodišnjem ATP "mastersu" u Londonu.

Dodig i Melo su protiv Herberta i Mahuta u susretu 1. kola skupine Fleming/McEnroe bili na rubu poraza, Francuzi su dobili prvi set sa 6-3, te u drugom imali 5-3 uz servis, a do tog trenutka Dodig i Melo nisu stigli do niti jedne “break-lopte”, te su osvojili samo šest poena na reternu. Štoviše, Herbert je prilikom servisa za meč stigao i do vodstva 40-30, odnosno dvije meč-lopte, ali tada je Dodig pogodio odličan retern za izjednačenje, a u odlučujućem poenu Herbert je napravio dvostruku servis pogrešku i vratio hrvatsko/brazilsku kombinaciju u igru.

Dvoboj je bio izjednačen do rezultata 3-3 u prvom setu, a tada je Melo prvi posrnuo na servisu. Francuzi su spojili nekoliko odličnih poena na reternu i ostvarili veliku prednost koju su potvrdili u devetoj igri prvog seta kada je i Dodig izgubio servis i to bez osvojenog poena.

U drugom setu Francuzi su do “breaka” prednosti stigli u šestoj igri kada su još jednom oduzeli servis Dodigu, ali kada su došli nadomak pobjede uslijedio je veliki preokret.

Herbert i Mahut bolje su otvorili i “tie-break” drugog seta u kojem su poveli sa 3-0 uz dva “mini-breaka”, a do jednoga su došli nakon što je Herbert prebacio lopticu koja je dva puta udarila u njegovo polje, ali glavni sudac to nije vidio. Ipak, Dodig i Melo su smogli snage za sjajan povratak, kod zaostatka 3-4 obojica su pogodila fenomenalne retern-winnere nakon servisa Herberta za vodstvo 5-4, a onda je Dodig asom i servis-wiinerom riješio tu dionicu igre u svoju korist.

Od samoga početka odlučujućeg “tie-breaka” Dodig i Melo su bili u prednosti, te su završili susret sa 10-7 u svoju korist.

Bio je ovo drugi međusobni susret Dodiga i Mela protiv Herberta i Mahuta i prva pobjeda hrvatsko-brazilske kombinacije. Francuski par je slavio u polufinalu ovogodišnjeg Australian Opena.

U prvom dvoboju ove skupine Nizozemac Jean-Julien Rojer i Rumunj Horia Tecau svladali su Poljaka Marcina Matkowskog i Srbina Nenada Zimonjića sa 6-2, 6-4. Tako će u 2. kolu u srijedu igrati Dodig/Melo – Rojer/Tecau i Herbert/Mahut – Matkowski/Zimonjić.

Britanac Andy Murray u prvom je susretu skupine “Ilie Nastase” svladao Španjolca Davida Ferrera sa 6-4, 6-4. U drugom susretu 1. kola ove od 21 sat sastaju se Švicarac Stan Wawrinka i Španjolac Rafael Nadal.