ATP Pariz: Murray prvi finalist

Tenis 07. stu 201515:59 > 16:00
Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Britanski tenisač Andy Murray prvi je finalist posljednjeg Mastersa sezone u Parizu.

Murray je u prvom polufinalu svladao Davida Ferrera sa 6: 4, 6: 3, uz veliki preokret u drugom setu.
Španjolac je vodio 3: 1 u drugom setu, ali je Murray uspio odmah uzvratiti te stići do prilike osvojiti peti trofej u sezoni.

Britanac je sjajno otvorio meč, već u prvom gemu napravio je brejk, potom servirao savršeno u iduća dva, propustio šansu da povede 3: 0 ispustivši dvije brejk šanse, nakon čega Ferrer uspijeva uzvratiti i izjednačiti na 3: 3.
U osmom gemu Murray spasava četiri brejk lopte, te preokreće situaciju i novim brejkom stiže do prvog seta.

Španjolac je dobro otvorio drugi set i stigao do brejk šanse u drugom gemu, ne koristi je, ali oduzima servis Murrayju već u njegovom sljedećem servis gemu.
Ipak, Britanac se budi, odmah uzvraća, te radi još dva brejka za preokret i novu pobjedu.

U drugom polufinalu od 17 sati sastaju se Novak Đoković i Stanislas Wawrinka.