US Open: Vinci zaustavila Serenu za talijansko finale

Tenis 11. ruj 201521:42 > 21:43
REUTERS/Mike Segar

Roberta Vinci zaustavila je prvu tenisačicu svijeta Serenu Williams u pohodu na kalendarski "grand slam" svladavši ju u polufinalu US Opena sa 2-6, 6-4, 6-4, te će u subotnjem finalu u New Yorku igrati dvije Talijanke, jer je u prvom polufinalnom susretu Flavia Pennetta nadigrala drugu nositeljicu, Rumunjku Simonu Halep sa 6-1, 6-3.

Nakon osvajanja Australian Opena, Roland Garrosa i Wimbledona i za ponavljanje pothvata Steffi Graf iz 1988. godine Serena je stigla na dvije pobjede, ali tu je i ostala. Vinci (32) je u svom prvom nastupu u polufinalu nekog “grand slam” turnira priredila senzaciju, nakon što je izgubila prvi set sa 2-6, uspjela je u preostala dva dobiti sa po 6-4, a u trećem je nadoknadila i “break” zaostatka jer je Serena osvojila prva dva gema.

Vinci, koja je prije US Opena zauzimala 43. mjesto na WTA ljestvici, uspjela je po prvi puta u karijeri svladati Serenu, nakon što je izgubila sva četiri prethodna dvoboja.

U dosadašnjoj karijeri Vinci je osvojila devet turnira, a najbolji renking u karijeri bilo joj je 11. mjesto iz lipnja 2013.

I Pennetta (33) je plasmanom u finale US Opena ostvarila najveći uspjeh u karijeri, dosada je na nekom “grand slam” turniru najdalje stigla do polufinala upravo u New Yorku prije dvije godine. Trenutačno je Pennetta 26. igračica svijeta, ukupno je u karijeri osvojila 10 turnira, a najbolji plasman na WTA ljestvici bilo joj je 10. mjesto u kolovozu 2009.