ATP: Čilić u polufinalu Stuttgarta

Tenis 12. lip 201521:57 > 22:02
Getty Images Sport, Al Bello

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Stuttgartu svladavši u četvrtfinalu Nijemca Mischu Zvereva s 4-6, 7-6 (5), 7-6 (5) nakon dva sata i 21 minute igre.

Čilić je do svog prvog polufinala sezone došao na vrlo težak način jer se na travi Stuttgarta ljevoruki kvalifikant Zverev, koji je tek 502. na ATP ljestvici, pokazao kao iznimno neugodan protivnik. Zverev je već u prvom gemu oduzeo Čilićev servis, koji mu je donio i prvi set, a Čilić je ipak uspio doći do pobjede zahvaljujući mirnoći i kvalitetnijoj igri u oba “tie-breaka”. U trećem setu Čilić je mogao i ranije do pobjede, napravio je svoj jedini “break” u meču za vodstvo 2-1, ali ga nije uspio potvrditi u sljedećoj igri, pa je meč otišao u novi “tie-break”, kojeg je Marin zaključio sjajnim lob-udarcem. Čilić je protiv Zvereva imao 19 as-servisa.

Bio je to drugi međusobni sraz Čilića i Zvereva, a u prvom 2012. u Rotterdamu slavio je hrvatski tenisač.

U četvrtfinalu Čilića čeka Srbin Viktor Troicki koji je u 1. kolu izbacio Bornu Ćorića, dok se u drugom polufinalu sastaju Rafa Nadal i Gael Monfils.