ATP Rim: Đoković preko Nišikorija do polufinala

Tenis 15. svi 201518:23 > 18:27
EPA

Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Rimu pobjedom nad Japancem Keijem Nišikorijem sa 6:3, 3:6, 6:1.

Đoković je u njihovom šestom međusobnom dvoboju do pobjede došao poslije sat i 49 minuta igre.

Branitelj titule imao je tri break lopte pri rezultatu 5:1, ali ih nije iskoristio, pa je prvi set dobio sa 6: 3. Đoković je u odlučujućem setu u potpunosti uspostavio kontrolu nad mečom, dva puta napravio break i tako izborio svoje deveto polufinale na Mastersu u Rimu.

U polufinalnom dvoboju najbolji tenisač svijeta sastat će se sa Španjolcem Davidom Ferrerom koji je ranije danas svladao Belgijanca Davida Goffina sa sa 6:4, 4:6, 6:3.

Polufinale je izborio i drugi tenisač svijeta Švicarac Roger Federer pobijedivši u četvrtfinalu Čeha Tomaša Berdycha sa 6-3, 6-3, on će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča između sunarodnjaka Stana Wawrinke i Španjolca Rafaela Nadala.

Polufinale turnira tenisačica u Rimu iznenađujuće je izborila Ruskinja Darija Gavrilova, trenutačno 78. igračica svijeta u četvrtfinalu je nadigrala Amerikanku Christinu McHale sa 6-2, 6-4.

Gavrilova će u polufinalu igrati protiv bokje iz dvoboja između Ruskinje Marije Šarapove i Bjeloruskinje Viktorije Azarenke.

Ranije su polufinale izborile druga tenisačica svijeta Rumunjka Simona Halep i Španjolka Carla Suarez, koje će igrati međusobno za ulazak u finale. Halep je trebala 56 minuta za pobjedu 6-1, 6-0 nad sunarodnjakinjom Alexandrom Dulgheru , dok je Suarez za 72 minute svladala 4. nositeljicu Petru Kvitovu sa 6-3, 6-2.