WTA Rim: Halep lako u polufinale

Tenis 15. svi 201513:50 > 13:51
REUTERS/Edgar Su

Najbolja rumunjska tenisačica Simona Halep lakoćom je sa 6-1, 6-0 svladala sunarodnjakinju Alexandru Dulgheru u četvrtfinalu WTA turnira u Rimu.

Druga igračica svijeta trebala je 56 minuta za proboj u svoje drugo rimsko polufinale. Dulgheru, koja je u glavni turnir stigla iz kvalifikacija, jedini je gem u meču uspjela osvojiti za izjednačenje na 1-1, a onda je Halep osvojila 11 gemova zaredom. Konačan rezultat ipak ne pokazuje realno odnos snaga na terenu, s obzirom na to da je

još vijesti

Dulgheru u drugom setu propustila pet prilika za break koje je imala baš u svakom gemu kad je Halep bila na početnom udarcu.

Halep je prije dvije godine u polufinalu rimskog turnira poražena od Serene Williams, a za svoje prvo finale u Foro Italicu borit će se protiv bolje iz dvoboja Španjolke Carle Suarez Navarro i Čehinje Petre Kvitove.