ATP Madrid: Čilić u 2. kolu

Tenis 04. svi 201523:21 > 23:25
EPA/SEBASTIEN NOGIER

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo velikog ATP turnira u Madridu, on je u susretu 1. kola svladao Čeha Jirija Veselyja sa 7-5, 6-1 za sat i 18 minuta igre.

U prvom međusobnom dvoboju protiv 21-godišnjeg Čeha Čilić je imao laganih problema u prvom dijelu prvoga seta kada je morao spašavati dvije “break-lopte”, po jednu kod rezultata 1-1 i 4-4, a obje je spasio dobrim servisom, dok on sam niti jednom nije uspio zaprijetiti oduzimanjem servisa suparniku.

No, sve se promijenilo u 12. igri prvoga seta, Vesely odjednom više nije mogao ubaciti prvi servis u teren, a Čilić je to iskoristio i “breakom” osvojio prvi set.

U drugom setu Čilić je tri puta oduzimao servis Veselyju, te je pokazao nazmnake povratka u formu kojom je prošle godine u rujnu osvojio US Open i stigao do uvjerljivih 6-1.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika iz susreta između dvojice Španjolaca Fernanda Verdsca i Guillerma Garcia-Lopeza.

Rezultati susreta 1. kola  ATP turnira tenisača u Madridu igranih u ponedjeljak:

MARIN ČILIĆ (HRV/9) – Jiri Vesely (Češ) 7-5, 6-1

David Goffin (Bel) – Ernests Gulbis (Lat) 3-6, 6-1, 7-5

Luca Vanni (Ita) – Bernard Tomić (Aus) 3-6, 6-4, 7-6 (1)

Thomaz Bellucci (Bra) – Jeremy Chardy (Fra) 6-4, 7-5

Fabio Fognini (Ita) – Santiago Giraldo (Kol) 6-2, 6-3

Joao Sousa (Por) – Jerzy Janowicz (Polj) 6-4, 7-5

Feliciano Lopez (Špa/11) – Benjamin Becker (Njem) 7-5, 3-6, 6-4

Steve Johnson (SAD) – Alejandro Gonzalez (Kol) 4-6, 6-3, 7-6 (4)