ATP Barcelona: Nišikori sa Kližanom, Ferrer protiv Andujara

Tenis 24. tra 201520:26 > 20:33
REUTERS/Benoit Tessier

Prvi nositelj i branitelj naslova na ATP turniru u Barceloni, Kei Nišikori plasirao se u polufinale nakon što je u petak s 2:1 u setovima svladao španjolskog predstavnika Roberta Bautistu Aguta.

Japanac je drugi put u karijeri nadigrao 16. igrača svijeta, prethodno je od njega bolji bio prošle godine, također u Barceloni. Nišikorijev sljedeći suparnik bit će Martin Kližan, koji je s 2:0 svladao Tommyja Robreda. Slovaku je bilo potrebno 99. minuta da slavi protiv devetog nositelja.

Domaći predstavnik David Ferrer svladao je Phillipa Kohlschreibera s 2:0 nakon 105 minuta igre. Ovo je španjolskom i njemačkom tenisaču bio 13 međusobni dvoboj, a Ferrer je došao do 10 pobjede. Kohlschreiber je posljednji trijumf protiv iskusnog protivnika zabilježio davne 2008 godine na Mastersu u Parizu. Ferrer će u polufinalu igrati sa Andujarom koji je bio bolji u dva seta od Fogninija.