WTA Indian Wells: Ispala Šarapova, Serena se namučila

Tenis 18. ožu 201508:55 > 08:56
Feng Li/Getty Images Sport

Sinoć je na turniru u Americi odigrano niz sjajnih susreta u ženskoj konkurenciji.

Braniteljica naslova Flavia Pennetta eliminirala je drugu tenisačicu svijeta Mariju Šarapovu u četvrtom kolu. Pennetta je ostvarila veliki uspjeh budući je preokrenula meč u kojem je izgubila prvi set – 3:6, 6:3, 6:2.  Talijanka je nastavila je sjajan niz i imat će šansu braniti trofej osvojen prošle sezone.

U ostalim mečevima Simona Halep je u dva seta eliminirala nezgodnu Karolinu Pliškovu. Iako pogođena obiteljskom tragedijom, Rumunjka je bila staloženija od svoje protivnice i uspjela dobiti s dva puta po 6:4, poslije 78 minuta.

Prva tenisačica svijeta Serena Williams plasirala se u četvrtfinale teškom pobjedom nad Sloane Stephens. Serena je slavila rezultatom 6:7, 6:2, 6:2. Dva sata i osam minuta bilo je potrebno mlađoj od sestara da se nađe među osam najboljih, a tamo je čeka bolja Timea Bacszinsky.