WTA Prag: Mrak zaustavio meč Ane Konjuh i Jelene Ostapenko

Tenis 05. svi 201708:30 > 08:32
Photo by Zhong Zhi/Getty Images

Četvrtfinalni susret na WTA turniru tenisačica u Pragu između Ane Konjuh i Latvijke Jelene Ostapenko prekinut je u četvrtak zbog mraka pri rezultati 6-3, 4-6, 1-1

Konjuh je osvojila prvi set iako je gubila sa 2-3, no potom je osvojila četiri gema zaredom oduzevši dva puta servis Ostapenko.

Odličnu seriju 19-godišnja Dubrovčanka nastavila je i početkom drugog seta u kojemu je povela sa 2-0, ali tada je zastala što je njezina vršnjakinja iz Latvije iskoristila za povratak u dvoboj. Kod vodstva Ostapenko od 5-4 u drugom setu Konjuh je imala dvije prilike za poravnanje na 5-5 na svom servisu, a nakon što ih nije iskoristila Latvijka je uspjela realizirati svoju prvu set-loptu.

U maratonskom drugom gemu trećeg seta Konjuh je spasila “break-loptu” Ostapenko, da bi nakon što je uspjela realizirati svoju četvrtu priliku za 1-1 odlučeno je kako će se susret nastaviti u petak.

Pobjednica susreta Konjuh – Ostapenko u petak će u polufinalu igrati protiv Čehinje Kristyne Pliškove.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.