Karlović izgubio, izjednačeno finale Davis Cupa

Tenis 25. stu 201621:43 > 21:44
Reuters/Eric Bolte-USA TODAY

Nakon prvog dana finalnog dvoboja Davis Cupa između hrvatskih i argentinskih tenisača u Zagrebu rezultat je izjednačen 1-1, pa će pobjednik ovog natjecanja biti odlučen u nedjelju.

U prvom dvoboju u petak Marin Čilić je u Areni Zagreb svladao Federica Delbonisa sa 6-3, 7-5, 3-6, 1-6, 6-2, da bi potom prvi argentinski reket Juan Martin Del Potro bio bolji od Ive Karlovića s 6-4, 6-7 (6), 6-3, 7-5.

Karlović, s 37 godina najstariji igrač koji je u zadnjih 96 godina nastupio u finalu Davis Cupa, ipak nije uspio iznenaditi favoriziranog Del Potra u meču koji je trajao 3 sata i 20 minuta igre. “Div sa Šalate” nije uspio doći do nijedne “break lopte” protiv Del Potra, imao je 35 aseva, ali i 12 dvostrukih pogrešaka pri servisu, dok je Argentinac meč okončao s 15 aseva i bez ijedne dvostruke.

Karlović je nervozno započeo meč u svom rodnom gradu, izgubio je svoj servis već u prvom gemu, a del Potro je iskoristio tu jedinu “break-loptu” uopće u prvom setu, te uzeo set s 6-4. Drugi set je otišao u “tie-break” u kojem je Del Potro poveo s 6-4 i imao dvije set lopte, ali se Karlović čudesno vratio dobivši četiri poena zaredom za poravnanje u setovima. Treći set je odlučen u osmom gemu, kada je Argentinac napravio “break” za 5-3, kojeg je svojim servisom pretvorio u vodstvo u 2-1 u setovima. U četvrtom setu nije bilo “breaka” sve do 5-5 kada je Del Potro sjajnim reternom došao do prednosti od 6-5, a potom i svojim servisom do pobjede.

Bio je ovo šesti međusobni dvoboj Karlovića i Del Potra te peta pobjeda Argentinca.

U subotu je na programu susret parova u kojem su za Hrvatsku najavljeni Ivan Dodig i Franko Škugor, a za Argentinu Leonardo Mayer i Guido Pella.

Hrvatska je osvojila Davis Cup 2005. godine u svom jedinom dosadašnjem nastupu u finalu, dok je Argentina dosada četiri puta igrala u finalu (1981, 2006, 2008 i 2011) i sva je četiri puta gubila.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.