Čilić porazom protiv Wawrinke izgubio šanse za polufinale

Tenis 17. stu 201611:14 > 11:16
REUTERS/Gonzalo Fuentes

U susretu 2. kola John McEnroe skupine završnog ATP Mastersa u Londonu hrvatski tenisač Marin Čilić je izgubio od Švicarca Stana Wawrinke 6-7 (3), 6-7 (3) upisavši i drugi poraz u skupini.

Čilić je nakon drugog poraza u dva seta ostao bez izgleda za plasman u polufinale.

Najbolji hrvatski tenisač odlično je ušao u meč. Sigurnom igrom držao je svoj servis i vrebao priliku za ‘break’. Priliku je dočekao u desetoj igri kada je pri vodstvu 5-4 imao set loptu i to na drugi Wawrinkin servis. Nažalost, nije ju iskoristio. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Švicarac bio bolji. Wawrinka je prvi stigao do ‘mini breaka’ i vodstva 3-1. Nakon toga je nastavio u istom ritmu i kod 6-2 došao do četiri set lopte. Čilić je spasio prvu, ali Wawrinka koristi već drugu set-loptu.

Čilić je novu priliku za ‘break’ dočekao na otvaranju drugog seta i ovoga puta je iskoristio za vodstvo 1-0, a nakon što je obranio svoj servis imao je i 2-0. Švicarac se vratio u četvrtoj igri vrativši izgubljeni servis sa 2-2. Već u idućem gemu Čilić je imao dvije lopte za novi obrat, ali se Wawrinka izvukao i poveo 3-2. Do kraja seta i Čilić i Wawrinka su držali svoje servise pa je odluka ponovo pala u ‘tie-breaku’. I ponovo je bio bolji Švicarac.

Bio je to njihov trinaesti međusobni susreti i jedanaesta pobjeda Wawrinke koji je pritom dobio i sedam posljednjih međusobnih dvoboja.

U prvom dvoboju iz Čilićeve skupine, vodeći tenisač svijeta Britanac Andy Murray upisao je i drugu pobjedu porazivši Japanca Keija Nishikorija 6-7 (9), 6-4, 6-4. Murray je u prvom kolu pobijedio Marina Čilića, a večeras i Nishikorija i to nakon tri sata i 12 minute igre što je postao najduži meč u povijesti završnih turnira.

U susretu posljednjeg kola Čilića u petak očekuje ogled protiv Japanca Keia Nishikorija koji nakon dva meča ima pobjedu i poraz. U drugom susretu Andy Murray će odmjeriti snage protiv Wawrinke.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.