US Open: Angelique Kerber u polufinalu

Tenis 06. ruj 201620:16 > 20:19
Getty Images Sport, Daniel Kopatsch

Njemačka tenisačica Angelique Kerber postala je prvom polufinalisticom u pojedinačnoj konkurenciji na US Openu, nakon što je u četvrtfinalu sa 7-5, 6-0 nadigrala Talijansku Robertu Vinci koja je prošle godine igrala u finalu posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

Vinci je u prvom setu napravila ‘break’ za vodstvo 5-4, ali do set-lopte nije stigla. Uslijedio je niz Kerber od devet uzastopnih gemova, koji joj je donio treću pobjedu u šestom dvoboju s talijanskom veterankom.

Kerber je po drugi put u karijeri stigla do polufinala na US Openu i time izjednačila svoj najbolji rezultat na ovom turniru iz 2011. Njemica će se za mjesto u finalu boriti protiv bolje iz dvoboja Dankinje Caroline Wozniacki i Latvijke Anastazije Sevastove.