Čilić opet izgubio nakon vodstva 2:0 u setovima

Tenis 16. srp 201600:35 > 00:46
REUTERS/Andrew Couldridge

Jack Sock je nadoknadio dva nula u setovima protiv hrvatskog tenisača i upisao pobjedu u prvom meču Davis kupa.

Nakon poraza u Wimbledonu gdje je vodio s 2:0 u setovima i držao u “šaci” vjerojatno največeg tenisača svih vremena, Rogera Federera, Marin Čilić je ponovno poražen nakon što je ostvario jednaku prednost, ali ovaj put od nemjerljivo slabijeg tenisača nego što je Švicarac.

U meču Davis Cupa Međugorac je izvrsno otvorio te je poveo s 2:0 u setovima (6:4, 6:3), no nakon toga stvari su krenule po zlu i Amerikanac se vratio. Prvo je smanjio s 6:3, da bi u iduća dva seta slavio s po 6:4 i upisao pobjedu donjevši SAD-u prvi trijumf. Nakon što je Sock izjednačio, Čilić je izvrsno otvorio peti set i došao do ranog breka servisa, ali prednost nije zadržao već je dva puta izgubio svoj servis i morao je potpisati kapitualaciju i stisnuti ruku svom protivniku. Meč je trajao tri sata i šesnaest minuta.

Priliku da izjednači ima Borna Ćorić koji u noćnom terminu igra protiv Johna Isnera.