ATP Rim: Gulbis izbacio Karlovića

Tenis 09. svi 201620:00 > 20:02
Julian Finney/Getty Images

Latvijac Ernests Gulbis pobijedio je hrvatskog tenisača Ivu Karlovića sa 6-7 (3), 6-2, 6-3 u dvoboju prvog kola ATP turnira Masters 1000 serije, odigranom u ponedjeljak u rimskom Foro Italicu.

Bio je to treći dvoboj Gulbisa i Karlovića i treća pobjeda latvijskog tenisača, koji je slavio 2010. u finalu Delray Beacha te 2015. u četvrtfinalu turnira u Beču, iako je “div sa Šalate” na rimskoj zemlji po prvi put uspio osvojiti set.

U prvoj dionici meča Latvijac je više puta zaprijetio na Karlovićevom servisu, pri vodstvu 5-4 imao i set-loptu, ali je hrvatski tenisač sve uspio izvući i osvojiti set u tie-breaku. Međutim, uslijedio je preokret u kojem je Gulbis u svakom od sljedeća dva seta po dvaput uspio slomiti Karlovićev servis, što mu je bilo dovoljno za pobjedu.

Tračak nade ukazao se za hrvatskog veterana kad je pri zaostatku 2-3 u trećem setu imao 15-40, dvije prilike za break, ali je Gulbis nizom od četiri poena spasio servis i tri gema poslije stigao do pobjede koja ga je odvela do dvoboja protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge u drugom kolu turnira na kojem je Latvijac 2010. godine bio polufinalist.

Karlović je dvoboj završio s 23 asa, ali je osvojio svega 38 % poena na drugom servisu, što je Gulbisu omogućilo realizaciju četiri od devet prilika za break. Latvijac je spasio sve tri break-lopte s kojima je bio suočen, a za razliku od Karlovića, Gulbis je osvojio čak 71 % poena na drugom servisu. Hrvatskom tenisaču je ovo drugi poraz u prvom kolu rimskog turnira na kojem je dvaput bio u osmini finala.