ATP Miami: Džumhur nemoćan protiv Raonića

Tenis 30. ožu 201600:07 > 00:08
REUTERS

Damir Džumhur nije se uspio plasirati u četvrtfinale Mastersa u Miamiju. Bolji od prvog bh. reketa bio je Miloš Raonić, u dva seta - 6:0 i 6:3.

Slabo je bh. tenisač otvorio meč. Ili, bolje reći, fantastično je zaigrao Kanađanin. Pogađao je sve, sjajno je koristio servis kao svoje najjače oružje, sjevalo je sa svih strana, a iznenađeni Sarajlija mogao je uglavnom samo pogledima reagirati na bombe koje je s druge strane mreže slao snažni Raonić.

Nešto bolje Damir je zaigrao početkom drugog seta. Konačno je osvojio jedan servis game za 1:1, ali sve je to i dalje bilo daleko od konkurentnog, jer Raonić je, potom, obranio svoj servis, a zatim načinio i novi break za sigurnih 4:1. Već tada bilo je jasno da će stasiti Kanađanin igrati među osam najboljih u Miamiju.

Do kraja dvoboja, bez ikakve slabosti, znaka isrpljenosti i nervoze, Miloš Raonić je sigurno odigrao i sasvim zasluženo stigao do uvjerljive pobjede. Treba to reći, mnogo lakše nego što se to moglo pretpostaviti. Rezultat je u drugom setu bio 6:3.