PSG pobijedio Metz 3:1, ponovno na vrhu ljestvice Ligue 1

Nogomet 24. tra 202120:49 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

Paris Saint-Germain je očekivano slavio na gostovanju u Metzu, gdje je u subotnjem dvoboju 34. kola francuskog prvenstva svladao istoimenog domaćina s 3-1 i privremeno zasjeo na čelo ljestvice.

Kylian Mbappe (4, 59) je dvaput zatresao mrežu Metza, a konačnih 3-1 postavio je Mauro Icardi u 89. minuti iz kaznenog udarca. Za domaće je strijelac bio Centonze u 46. minuti.

PSG je 23. pobjedom u sezoni došao do 72 boda i preskočio Lille koji ima 70 bodova i utakmicu manje. Monaco je na 68, a Lyon na 67 bodova, također s utakmicom manje od Parižana.

U subotnjoj utakmici Brest je slavio sa 2-1 na gostovanju u Saint-Etienneu i tako istoimenog domaćina preskočio na prvenstvenoj ljestvici. Saint-Etienne je poveo u 11. minuti pogotkom Khazrija, a Brest je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. Strijelac oba pogotka bio je Charbonier u 66. i 79. minuti.

Brest je sa 40 bodova došao na 13. mjesto te potisnuo Saint-Etienne, koji ima 39 bodova, na 14. poziciju .