Pobjeda Milana, Rebić zamijenjen u 74. minuti

Nogomet 22. ruj 202122:58 0 komentara
Ante Rebić
Ilustracija/ MARCO BERTORELLO / AFP

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Veneziju sa 2-0 dostigavši na vrhu ljestvice gradskog suparnika Inter.

Milan se mučio, ali je na koncu ipak upisao pobjedu, a oba gola “Rossoneri” su zabili u drugom dijelu susreta.

Strijelci su bili Brahim Diaz (68) i Theo Hernandez (82). Hrvatski nogometaš Ante Rebić predvodio je napad domaćina, no ovoga puta se nije upisao među strijelce. Zamijenjen je u 74. minuti.

Idnetičnim rezultatom Empoli je na gostovanju porazio Cagliari koji je još uvijek bez pobjede.

Strijelci su bili Federico di Francesco (29) i Leo Štulac (69)

U ranije odigranom susretu Verona je na gostovanju odigrala 2-2 protiv Salernitane, a oba gola za momčad Igora Tudora zabio je bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Nakon što je u svom debiju na klupi Verone pobijedio Romu Josea Mourinha (3-2), Igor Tudor je i u drugom susretu bio korak do pobjede. Verona je na gostovanju protiv Salernitane vodila sa 2-0, no domaćin je uspio izjednačiti na 2-2 osvojivši prvi bod nakon četiri uvodna poraza.

Oba gola za Veronu zabio je hrvatski napadač Nikola Kalinić. U sedmoj minuti Gianluca Caprari je lijepo probio po krilu, uputivši oštru loptu prema Kaliniću koji je rutinski pogodio za vodstvo.

Drugi gol Kalinić je zabio u 29. minuti izašavši sam ispred Vida Beleca na asistenciju Antonina Baraka. U posljednjim trenucima prvog dijela Cedric Gondo je smanjio, a na 2-2 je postavio Mamadou Coulibaly u 76. minuti.

Kalinić je igrao do 56. minute, dok Ivor Pandur nije ulazio u igru. Kod domaćina nije nastupio Luka Bogdan.

U drugom susretu Juventus je teškom mukom pobijedio Speziju sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu sezone.

Torinski sastav je poveo, no Spezija je okrenula rezultat s dva gola. Ipak, Juve je izjednačio, a potom i stigao do pobjede.

Strijelci za torinsku “Staru damu” bili su Kean (28), Chiesa (66) i De Ligt (72), dok su za domaćine zabili Gyasi (33) i Antiste (49).

Na ljestvici vode Inter i Milan sa po 13 bodova, dok Napoli na trećem mjestu ima 12 bodova i susret manje. Atalanta je četvrta sa 10 bodova, dok je Juventus nakon ostvarene prve pobjede skočio na 13. mjesto sa pet bodova.

Na začelju su Cagliari (2) i Salernitana (1).