Senzacionalna pobjeda Strolza, Zubčić 15. u Adelbodenu

Ostali sportovi 09. sij 202214:58 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Austrijanac Johannes Strolz je sa startnim brojem 38 postao senzacionalni pobjednik iznimno izjednačenog slaloma za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu na kojem su sva četvorica hrvatskih skijaša osvojili bodove, a najbolji među njima bio je Filip Zubčić na 15. mjestu sa sekundom i tri stotinke zaostatka za pobjednikom.

Samuel Kolega je završio na 21. mjestu (+1.73) i po drugi put u karijeri osvojio bodove, Matej Vidović je bio 24. (+1.92), a Istok Rodeš 25. (+2.00) na svom debitantskom nastupu u ovoj sezoni.

Za 29-godišnjeg Strolza ovo je bio 64. start u utrkama Svjetskog kupa u kojem mu je do sada najbolji plasman bilo 10. mjesto na slalomu u Madonni di Campiglio prije dvije godine. Austrijanac je u prvoj vožnji iskorsitio odlično pripremljenu stazu i ostvario sedmi rezultat, a za vodećim sunarodnjacima Fabiom Gstreinom i Manuelom Fellerom zaostao je samo 17 stotinki.

Petim vremenom u drugoj vožnji Strolz je uspio doći do pobjede, jer su od šestorice koji su bili ispred njega Francuzi Alexis Pinturault i Fabio Gstrein pogriješili, dok su Feller te Švicarci Ramon Zenhaeusern i Luca Aerni bili sporiji.

Drugoplasirani na subotnjem veleslalomu Manuel Feller ponovno je osvojio drugo mjesto sa 17 stotinki zaostatka za pobjednikom, dok je do mjesta na postolju sa 14. pozicije iz prve vožnje doskijao Nijemac Linus Strasser, koji je imao drugo vrijeme druge vožnje i za Strolzom zaostao 29 stotinki.

Filip Zubčić je nakon 20. rezultata u prvoj vožnji, u drugoj bio među desetoricom najboljih, što mu je u konačnici donijelo 15. mjesto. Preostala trojica hrvatskih reprezentativaca nisu uspjeli u drugom nastupu skijati na istoj razini, a najviše je podbacio povratnik Istok Rodeš koji je sa 16. pao na 25. mjesto.

Nakon tri slaloma u novoj sezoni i dalje su u vodstvu Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag i Šveđanin Kristoffer Jakobsen sa po 140 bodova, iako nisu došli do cilja prve vožnje u Adelbodenu, baš kao ni Francuz Clement Noel koji je sa 100 bodova na diobi trećeg mjesta sa Johannesom Strolzom. Na odličnom šestom mjestu je Filip Zubčić koji ima 91 bod.

U ukupnom redoslijedu vodeći je Švicarac Marco Odermatt sa 845 bodova, ispred Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea koji ima 469 bodova. Zubčić je sa 214 bodova na 11. mjestu.

Skijaši će ostati u Švicarskoj, gdje će od četvrtka do nedjelje voziti četiri urke Svjetskog kupa u Wengenu – superveleslalom, dva spusta i slalom.