Hrvatski vaterpolisti uvjerljivom pobjedom otvorili Europsko prvenstvo

Ostali sportovi 29. kol 202222:49 0 komentara
Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija započela je nastup na Europskom prvenstvu u Splitu uvjerljivom pobjedom nad Maltom 19-5 (2-0, 3-1, 7-2, 7-2).

Hrvatska je s očekivano u Spaladium Areni svladala Maltu, jednu od najslabijih reprezentacija na turniru, no na početku utakmice nije sve išlo glatko, pogotovo napadački. Prva četvrtina završila je 2-0, a poluvrijeme s 5-1 jer su Barakude razbranili malteškog vratara Tantija, koji je u prvom dijelu imao čak 9 obrana.

Nakon što je Malta zabila za 5-2 početkom drugog dijela, kao da se “otvorilo” našima, nestalo je grča i Hrvatska je treću dionicu dobila s 7-2, a nakraju je bilo 14 razlike.

Loren Fatović je s pet golova bio prvi strijelac Hrvatske, Jerko Marinić je zabio četiri, Rino Burić tri, a Marko Žuvela i Konstantin Harkov po dva gola, dok je kod Malte najbolji bio Matt Zammit s tri gola.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Hrvatske i Malte na europskim smotrama. Na EP u Beogradu 2016. bilo je 22-2 za Hrvatsku, što je jedna od najviših pobjeda ne samo Barakuda, nego i u povijesti europskih prvenstava.

Ranije su u našoj skupini Grčka i Francuska odigrali 12-12, što je dodatno upozorenje za izabranike Ivice Tucka u budućim dvobojima.

Hrvatska u srijedu u 20.30 sati igra s Francuskom, dok u petak slijedi dvoboj s Grčkom. Prvoplasirana reprezentacija igrat će izravno u četvrtfinalu, a drugoplasirana i trećeplasirana u doigravanje.

Hrvatski vaterpolisti dosad imaju četiri odličja sa prvenstava Starog kontinenta. Jedino zlato osvojeno je 2010. godine kada je domaćin prvenstva bio Zagreb i plivalište uz Savu, imaju i dva srebra iz Firence 1999. i Kranja 2003., te broncu sa EP-a u Barceloni 2018. godine.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram