Hrvatska slavila protiv Katara, Šego obranio sva četiri sedmerca

Ostali sportovi 19. sij 202119:25 > 19:57 0 komentara
Musa, Šego

Hrvatska rukometna reprezentacija je u posljednjoj utakmici prvog kruga svjetskog prvenstva pobijedila Katar sa 26-24 (13-11) osvojivši prvo mjesto u skupini C, te tako prenijela tri boda u drugi krugu natjecanja.

Uoči utakmice Katar je predvodi skupinu C sa četiri boda, dok je Hrvatska bila druga s bodom manje i u ovom susretu se odlučivalo o prvom mjestu, ali i o tome tko će prenijeti više bodova u drugi krug.

Hrvatska je dugo lomila Katar i na koncu ga slomila sa 26-24. Hrvatska će tako u drugi krug natjecanja prenijeti tri boda, Katar dva, a Japan jedan bod, dok je Angola okončala natjecanje.

Katar je prije šest godina na SP-u pred svojim navijačima osvojio drugo mjesto što je uvjerljivo najveći rukometni uspjeh ove zemlje. Bila je to reprezentacija koju je vodio Španjolac Valero Rivera, a igralo osam naturaliziranih igrača. Rivera je i dalje za katarskim kormilom, no broj domaćih igača ovoga je puta bitno veći.

Za razliku od prva dva susreta, Hrvatska je dobro otvorila utakmicu protiv Katara. Povela je u ranoj fazi, Ivan Pešić je obranio tri od prva četiri udarca i “kauboji” su u 12 minuti stigli i do +3 (6-3). Iskusni španjolski stručnjak je potom pozvao minutu odmora i u nastavku susreta Katar je zaigrao bitno bolje.

Šego upisao šest obrana

U 26. minuti Katarci su izjednačili (10-10), a kod 11-11 imali i sedmerac za prvo vodstvo na utakmici. No, Marin Šego, koji je ušao umjesto Pešića, je sjajno otvorio svoju prvu utakmicu na prvenstvu obranivši čak tri sedmerca i na odmor smo otišli sa +2 (13-11).

Hrvatska je dobro ušla i u nastavak, u 34. minuti ponovo je bilo tri razlike (15-12). No, Katar se vratio smanjivši na 15-14. Hrvatska još jednom bježi na +3 (18-15), no nikako nije uspjela prelomiti utakmicu i sedam minuta prije kraja imali smo minimalnih 23-22. Srećom, u samoj završnici Hrvatska je još jednom pobjegla na tri gola više (26-23) nakon čega se Katar više nije uspio vratiti i na koncu je završilo 26-24.

Manuel Štrlek postigao je šest golova za Hrvatsku, po pet su dodali Marino Marić i Marko Mamić, a sjajan je bio Marin Šego sa šest obrana pri čemu je obranio četiri sedmerca iz četiri pokušaja.

U suparničkim redovima najefikasniji je bio Frankis Marzo sa sedam pogodaka, dok su Ali Youssef i Ameen Zakkar zabili po četiri gola.

Hrvatska će u drugom krugu igrati protiv tri najbolje ekipe iz skupine D, a to su Danska, Argentina i Bahraina.

Prva utakmica na rasporedu je u četvrtak, a protivnik Bahrain.

HRVATSKA – KATAR 26-24 (13-11)

Aleksandrija. Dvorana: Borg Al Arab. Suci: Gjorgi Načevski i Slave Nikolov (oba Makedonija)

HRVATSKA: Pešić, Šego; Marić 5, Duvnjak 1, Horvat 3, Kević, Šarac, Štrlek 6, Čupić 2 (1), Musa 1, Mamić 5, Šebetić, Brozović, Mandić, Jaganjac, Martinović 3

KATAR: Šarić, Abidi; Alkrad, Mabrouk, Madadi 4, Marzo 7, Sassi, Damjanović, Berrached 3, Sami 1, Ali 4, Guehis, Abdelfattah, Dhiab, Hassaballa 1, Zakkar 4

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Katar 4 minute

SEDMERCI: Hrvatska 1/3, Katar 2/6