Evo što će Hrvatska pratiti desetog dana Olimpijskih igara

Ostali sportovi 01. kol 202107:32 0 komentara
Hrvatska, Sandra Perković, Josip Glasnović, Olimpijske igre, Tokyo. Tokio, svečana ceremonija
Ben STANSALL / AFP

Nedjelja 1. kolovoza je deseti dan Olimpijskih igara u Tokiju, a za Hrvatsku neće biti pretjerano sadržajna jer će se hrvatski sportaši natjecati u samo dva sporta, ali bi zato mogli osvojiti novu medalju. No, svejedno će biti izuzetno zanimljivo vidjeti rasplet toga...

Stolni tenis

Prvo će nastupiti muška stolnoteniska reprezentacija. Tomislav PucarAndrej Gaćina i Tomislav Frane Kojić od 03:00 po hrvatskom vremenu igraju susret osmine finala momčadske konkurencije protiv Tajvana i svim srcem se nadamo kako će pobijediti. Nakon toga, okrećemo se jedrenju…

Jedrenje

Tončija Stipanovića sutra ujutro od 7:33 po našem vremenu očekuje plov za odličja. Srebrni sa OI iz Rija u jako je dobroj poziciji da osvoji novu medalju. Trenutno drži treće mjesto u poretku klase laser, javlja Net.hr.

U plovu za medalje jedrit će deset najboljih jedriličara u klasi, a Stipanović ima 74 negativna boda, tri više od Norvežanina Hermanna Tomasgaarda koji drži drugo mjesto te dva manje od Cipranina Pavlosa Kontidesa, svog klupskog kolege iz splitskog Mornara.

Australska dominacija

Australac Matt Wearn već je osigurao zlatnu medalju i na tronu će naslijediti Toma Burtona, također Australca, te tako nastaviti australsku jedriličarsku dominaciju u klasi radial. Dakle, za dvije medalje, srebro i broncu, borit će se TomasgaardStipanović Kontides, a svi drugi natjecatelji bodovno puno zaostaju. To će biti obračun koji će plijeniti pažnju.

Hrvatski jedriličar tako će pokušati osvojiti svoju drugu olimpijsku medalju te ukupno sedmu za Hrvatsku u Tokiju. Neka mu je sretno, neka je svima sretno. Čitava nacija je uz njih.