Skijanje: Hirscheru pobjeda i vodstvo u Svjetskom kupu

Ostali sportovi 20. pro 201516:16 > 16:18
REUTERS/Dominic Ebenbichler

Na četvrtom veleslalomu Svjetskog kupa, održanom u nedjelju u talijanskoj Alta Badiji, Austrijanac Marcel Hirscher ostvario je svoju treću ovosezonsku pobjedu u ovoj disciplini te se ponovno probio na vrh ukupnog redoslijeda u Svjetskom kupu.

Hirscher je nakon prve vožnje za vodećim Francuzom Victorom Muffat-Jeandetom zaostajao pet stotinki, što je nadoknadio odličnom drugom vožnjom i postao prvi skijaš u povijesti koji je na ovoj stazi, jednoj od najzahtjevnijih u Svjetskom kupu, slavio tri godine zaredom. Vodeći Francuz iz prve vožnje je utrku završio na 3. mjestu, zaostavši za Hirscherom 86 stotinki, dok je drugo mjesto pripalo mladom Norvežaninu Henriku Kristoffersenu koji je od Austrijanca bio sporiji samo 19 stotinki.
U Alta Badiji su nastupila i dvojica hrvatskih skijaša. Filip Zubčić je izletio u prvoj vožnji, neposredno nakon drugog prolaznog vremena, dok je Max Ullrich imao 53. vrijeme i nije se plasirao u drugu vožnju.
Hirscher je današnjom pobjedom u ukupnom poretku prestigao Aksela Lunda Svindala za 20 bodova, jer je Norvežanin u Alta Badiji osvojio samo tri boda. Natjecanje za Svjetski kup nastavlja se već u ponedjeljak novom utrkom u Alta Badiji, gdje je na rasporedu paralelni veleslalom, a u utorak je u Madonni di Campiglio na rasporedu klasična slalomska utrka.