Robert Seligman ukupni pobjednik Svjetskog kupa

Ostali sportovi 09. stu 201417:29 > 17:31
RonaldGorsicCROPIX

Veliki rezultat za hrvatsku gimnastiku ostvario je Osječanin Robert Seligman osvojivši prvo mjesto u svjetskom gimnastičkom kupu ove sezone

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman ukupni je pobjednik Svjetskog kupa za ovu sezonu.

Osječanin je u nedjelju u kolumbijskom gradu Medellinu osvojio srebro u finalu vježbe konja s hvataljkama s ocjenom 15,000, skupio novih 25 bodova i zadržao prvo mjesto u ukupnom poretku.

Bolji od njega u finalu bio je domaći vježbač Jhonny Munoz sa 15,167 bodova, a i bronca je ostala u Kolumbiji i pripala je Jorgeu Giraldu (14,800), dok je Slovenac Sašo Bertoncelj, Seligmanov izravni konkurent za ukupnu pobjedu u SK završio kao peti sa 14,200.

Drugo mjesto u finalu preskoka i drugo mjesto u ukupnom poretku osvojila je mlada splitska gimnastičarka Ana Đerek s ocjenom 13,925. Druga hrvatska predstavnica u finalu, Ema Kajić, bila je sedma sa 13,238. Najbolja na preskoku bila je Yamilet Pena iz Dominikanske Republike.

Hrvatska ukupnu pobjedu u SK ima i na parteru gdje je već od prije pobjednik Tomislav Marković, dok je Marijo Možnik i ove godine najbolji na preči.