KHL: Jugra bolja od Medveščaka

Ostali sportovi 01. pro 201517:38 > 17:43
Ilustracija

Hokejaši Jugre svladali su Medveščak s 4-1 (0-0, 2-1, 2-0) u utakmici 38. kola KHL-a odigranoj u utorak u Hanti-Mansijsku.

Velike zasluge za pobjedu domaće momčadi ima vratar Jugre Vladislav Fokin, koji je u prve dvije trećine zaustavio mnoge opasne udarce igrača Medveščaka. ‘Medvjedi’ su ipak došli do vodstva u 30. minuti kad je Čeh Marek Kvapil preciznim udarcem iskoristio situaciju s igračem više.

No, veselje igrača Medveščaka trajalo je svega 57 sekundi, jer je domaća momčad preko Pavela Medvjedeva ekspresno stigla do izjednačenja. Pri tom pogotku ni reakcija Medveščakova vratara nije bila najsretnija, jer nije dobro pokrio svoj kut, gdje mu je domaći napadač uspio provući pločicu. Jugra je zahvaljujući pogotku Pavela Varfolomejeva u 39. minuti došla do vodstva 2-1. Strijelac pogotka je ostao neometan pred vratima i samo ugurao pak u mrežu nakon udarca Kalašnjikova, kad se pločica pod čudnim kutem odbila i prevarila Dannyja Taylora.

U posljednjoj trećini Jugra je pogocima Jevgenija Lapenkova (46) s igračem više te Igora Borotnikova (54) kad su snage na ledu bile izjednačene stigla do uvjerljive pobjede.
Bio je to 14. ovosezonski poraz Medveščaka, a osmi na gostovanjima, dok je Jugra ostvarila svoju 13. pobjedu. Medveščak je nakon 38. kola ostao na 56 bodova, što ga drži na 7. mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Jugra je s 49 bodova na 10. mjestu Istočne konferencije.
U četvrtak, 3. prosinca, hokejaši Medveščaka nastavljaju gostujuću turneju utakmicom 39. kola, kad će ih u Omsku ugostiti Avangard, 5. momčad Istočne konferencije KHL-a.