KHL: Medveščak 16. put ostao bez bodova

Ostali sportovi 05. stu 201416:47 > 16:51
Tomislav Kristo / CROPIX

Medveščak je na gostovanju u Astani pretrpio još jedan poraz u sezoni. Bolji od njih bili su domaći hokejaši s 4:1.

Na gostovanju u Astani hokejaši Medveščaka poraženi su od domaćeg Barysa 4-1 (2-0, 1-1, 1-0) u prvoj utakmici nakon odlaska vratara Barryja Brusta iz zagrebačkog kluba.

Mark Dekanich je na vratima Medveščaka počeo treću utakmicu zaredom, ali izdržao je samo do 26. minute. Kad je primio treći pogodak, trener Doug Shedden odlučio je dati priliku novopridošlom 25-godišnjem švedskom vrataru Marku Owuji.

Početak utakmice bio je prilično izjednačen, a onda je u razmaku od 68 sekundi Barys poveo 2-0. U 7. minuti (6:16) Dekanich nije uspio zaustaviti projektil Kevina Dallmana kad je Medveščak bio s igračem manje na ledu. U 8. minuti (7:24) gosti su imali igrača više, ali pak je opet završio iza Dekanichevih leđa nakon pogrešnog dodavanja Hedberga koje je Konstantin Puškarjov u kontranapadu pretvorio u vodstvo domaćih 2-0, što je bio i rezultat prve trećine.

Nathan Perkovich je svojim četvrtim pogotkom u sezoni, u 24. minuti (23:20) vratio nadu gostujućoj momčadi u pozitivan ishod. Nešto više od dvije minute poslije (25:39) Barys je opet imao dva pogotka viška. Za 3:1 strijelac je bio Nigel Dawes. Pogodak koji je Dekanich primio preko hvataljke bio je znak treneru Medveščaka da posegne za Owujom.

Šveđanin je svoje minute dobro iskoristio i spasio Medveščak uvjerljivijeg poraza. Ipak, ni on nije mogao spriječiti Brandona Bočenskog da u 57. minuti (56:40) realizira još jedan kontranapad domaće momčadi za konačnih 4-1.

Doživjevši i 16. poraz u ovoj sezoni KHL-a Medveščak je ostao na 29 bodova iz 27 utakmica, što je “medvjede” ostavilo na 12. mjestu Zapadne konferencije, dok je Barys sa 42 boda na 4. mjestu Istočne konferencije.

Medveščak je u Astani započeo seriju od tri gostovanja. Za dva dana, u petak (13 sati), “medvjede” u Novokuznjecku čeka ogled s domaćim Metalurgom, 8. momčadi Istočne konferencije KHL-a.