KHL: Ni ružičasti dresovi nisu pomogli Medveščaku

Ostali sportovi 30. lis 201521:00 > 21:02
Medveščak.com / Bibiana Bajzova, HC Slovan

Hokejaši Medveščaka u petak su doživjeli deveti poraz u posljednjih 11 dvoboja u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, nakon što su bolji od njih u Domu sportova bili igrači Lade iz Toljatija s 4-1 (1-0, 2-1, 1-0).

Lada je već u 3. minuti stigla do vodstva, kad je momčad iz Toljatija iskoristila prednost igrača više na ledu. Isključen je bio Saarinen, a udarac Dmitrija Vorobjova s plave crte prošao je Gašperu Krošelju ispod ruke i završio u mreži. Samo četiri udarca uputili su igrači Medveščaka prema vratima gostujuće momčadi u prvoj trećini pa je Lada bez većih poteškoća zadržala stečeno vodstvo do kraja prvog dijela.

U 30. minuti Čeh Martin Zatovič udvostručio je vodstvo Lade, nakon što je Gašper Krošelj pogriješio i nije uspio poklopiti pločicu koja mu je prošla ispod rukavice, pa češkom hokejašu nije bilo teško samo gurnuti pak u mrežu iz neposredne blizine. Nakon te pogreške trener Medveščaka Gordie Dwyer povukao je Krošelja s leda, a u igru poslao Dannyja Taylora. No, ni to nije pomoglo, iako je u 35. minuti Medveščak smanjio zaostatak.
Šveđanin Andreas Jamtin odlično se snašao u trećini Lade i iznenadnim udarcem nakon dodavanja Patricka Bjorkstranda svladao gostujućeg vratara Edgarsa Masalskisa. No, veselje navijača Medveščaka trajalo je samo dvije minute. Lada je imala dva igrača više na ledu, zbog isključenja Perkovicha i Gysbersa, a tu je brojčanu prednost za vodstvo gostiju 3-1 iskoristio Anton Krisanov.
Nažalost, Medveščak je ostao bez pogotka u posljednjoj trećini, čak ni u situaciji s dva igrača više zagrebački oklopnici nisu uspjeli svladati Masalskisa. Na isteku 57. minute Dwyer je povukao Taylora s vrata, a samo sedam sekundi poslije Anton Šenfeljd postavio je konačnih 4-1, za deveti poraz Medveščaka u posljednjih 11 utakmica.

U trenutku završetka ovog dvoboja Medveščak je s 39 bodova ostao na 8. mjestu Zapadne konferencije KHL-a, a Lada s 32 boda zadržala 13. poziciju u Istočnoj konferenciji.
Zanimljivost večerašnje utakmice bio je i modni detalj – boja dresova domaće momčadi. Naime, Medveščak se i ove godine uključio u humanitarnu kampanju podizanja svijesti o opasnostima raka dojke te su ‘medvjedi’ tradicionalnu plavu boju svojih dresova zamijenili ružičastom. Već s početkom večerašnje utakmice započela je i licitacija na web stranici www.aukcije.hr, na kojoj se zainteresirani mogu nadmetati za kupnju ružičastih dresova u kojima su ‘medvjedi’ poraženi od Lade. Kad već njima ti dresovi nisu donijeli željenu pobjedu, bar će prikupljeni novac u ovoj akciji bit će dobro uložen. Aukcija će trajati do 2. studenoga, a sav prihod od prodanih dresova bit će doniran Udruzi žena oboljelih od raka dojke, “Sve za nju”.
Posljednju utakmicu u seriji od sedam domaćinstava, Medveščak će odigrati u nedjelju (17.30 sati), kad u 29. kolu KHL-a u Dom sportova stiže Slovan iz Bratislave.
MEDVEŠČAK – LADA 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)
Zagreb. Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja: 5636.
Strijelci: 0-1 Vorobjov (3), 0-2 Zatovič (30), 1-2 Jamtin (36), 1-3 Krisanov (38), 1-4, Šenfeljd (58)