KHL: Medvedi porazom otvorili dugu seriju domaćinstva

Ostali sportovi 17. lis 201520:32 > 20:37
Marko Prpic/PIXSELL

Porazom nakon produžetka od Avtomobilista iz Jekaterinburga 3:2 Medveščak je otvorio najdužu seriju utakmica na svom terenu pred 5.670 gledalaca.

Utakmica je počela s pet minuta zakašnjenja zbog tehničkih poteškoća na ledu na kome je bilo vode, a u prvoj trećini u kojoj nismo vidjeli mnogo prilika niti za jedan tim, nije bilo golova.

Medvedi su bolje otvorili drugu trećinu, a u 12. minuti dionice iskoristili su igrača više i poveli golom Saarinena. Četiri minute kasnije, Torčenjuk je poravnao rezultat.Igrala se 13.minuta treće trećine kada je Avtomobilist preko Garajeva sa igračem manje stigao do prednosti 2:1, a nepune dvije minuta kasnije Smolenak je izjednačio na 2:2.

Dobrom obranom Medveščak je uveo meč u produžetak, koji je trajao manje od dvije minute jer je Avtomobilstu pobjedu brzim golom doneo Torčenjuk.

Medveščaku je ovo treći vezani poraz, ali uz bod koji su osvojili ostaju na šestom mjestu zapadne konferencije.

Ljubitelje hokeja u Zagrebu u Ledenoj dvorani sada očekuje još šest uzastopnih domaćinstava Medveda od kojih je prvi već za dva dana kada u Brlog dolazi Yugra.

Iz dva ruska velikana stižu nam i vijesti o smenama trenera. Mike Keenan više nije trener Metalurga, ali će ostati u klubu kao asistent predsjednika, a na klupi će ga zamjeniti Igor Vorodjev. SKA je smenio Nazarova a na njegovo mjesto došao je legendarni Sergej Zubov, dvostruki osvajač Stanley kupa i zlata na Olimpijskim igrama 1992.