KHL: Medveščak poražen u Bratislavi

Ostali sportovi 06. ruj 201520:50 > 20:54
Medveščak.com / Bibiana Bajzova, HC Slovan

Hokejaši Medveščaka upisali su prvi poraz sezone u regularnom dijelu utakmice nakon što su u susretu šestog kola KHL lige izgubili na gostovanju u Bratislavi od Slovana 2-3 (0-1, 0-0, 1-0).

Medveščak je vodio 1-0, a četiri minute prije kraja utakmice imao i rezultat 2-2, no slovački sastav je u posljednjioj minuti stigao do pobjede.

Golove za ‘medvjede’ zabili su Marek Kvapil (12:45) i Tomas Mertl (55:47), dok su strijelci za Slovan bili Cam Barker (49:04), Vaclav Nedorost (49:38) i Marek Viedensky (59:18).

Bio je to deveti ligaški ogled Medveščaka i Slovana. Zagrebački sastav ima pet pobjeda (od čega je jedna nakon ispucavanja kaznenih udaraca), a Slovan četiiri (jednu u produžetku).

Nakon ovog poraza Medveščak je pao na drugu poziciju Zapadne konferencije KHL lige sa 11 bodova, tri manje od vodećeg CSKA. Za dva dana Medveščak gostuje kod moskovskog Dinama.