Odličan početak priprema, Medveščak pobijedio i Slovan

Ostali sportovi 08. kol 201521:10 > 21:13
Medveščak.com / Bibiana Bajzova, HC Slovan

Hokejaši Medveščaka slavili su i u drugoj pripremnoj utakmici na mini-turneji po Slovačkoj, na kojoj su u subotu u Bratislavi svladali Slovan s 3-1 (1-0, 1-0, 1-1).

Baš kao i dan ranije u pobjedi protiv Banske Bystrice (7-2) istaknuo se Radek Smolenak koji je Slovanu postigao dva od tri Medveščakova pogotka. Medvejede je u vodstvo doveo drugi češki napadač Tomaš Mertl u 19. minuti, a kod preostala dva Smolenakova pogotka je asistirao: za 2-0 u 37. minuti te za konačnih 3-1 u 59. minuti, kad je Slovanova mreža bila nebranjena. Jedini strijelac za klub iz divizije Bobrov KHL-a, u kojoj se nalaze i “medvjedi”, bio je Barker u 56. minuti.

Sljedeću pripremnu utakmicu Medveščak će odigrati 14. kolovoza protiv Ice Tigers Nuernberga, u sklopu turnira u Straubingu. Prvu utakmicu u novoj, svojoj trećoj sezoni u KHL-u Medveščak će odigrati 26. kolovoza, kad će u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova ugostiti Amur iz Habarovska.