Hrvatska: Srbija – 25:24 Fenomenalna Hrvatska s četiri boda ide u drugi krug

Ostali sportovi 08. pro 202019:04 > 19:53
Hrvatski rukometni savez

Hrvatske rukometašice u danskom Koldingu igraju posljednju utakmicu prvog kruga Europskog prvenstva protiv Srbije.

Tijek utakmice

60′ Stela posavec je promašila udarac izvana. Srbija ima minutu odmora pola minute do kraja.

59′ Tomašević je obranila za Srbiju, ali Trifunović odmah gubi loptu i daruje ju Hrvatskoj.

59′ Šoštarić je pozvao minutu odmora. Hrvatska je primila gol od Pop Lazić u napadu ranije.

58′ Drugi crveni karton za Hrvatsku. Larissa Kalaus je izašla iz igre, a Hrvatska će biti s igračicom manje skoro do kraja utakmice.

57′ Mamić je zabila iz kontre. Ponovno treba pohvaliti fenomenalnu hrvatsku obranu.

56′ Mičijević dovodi Hrvatsku u vodstvo. Hrvatska obrana odrađuje većinu posla.

54′ Srbija je devet minuta bez gola, ali Hrvatska ne koristi dva napada za prelazak u vodstvo, čak ni nakon minute odmora izbornika Šoštarića.

52′ Hrvatska nije iskoristila napad s dvije igračice više, a na drugoj strani je Kalaus dobila svoje drugo isključenje. Igra se pet na pet.

50′ Janjušević je kod Srbije dobila dvijem inute isključenja, a Mičijević odmah zabija za 23:23.

49′ Hrvatska se odlično obranila s igrčaicom manje, a kao šlag na tortu je došao neiskorišteni sedmerac Kristine Liščević.

47′ Hrvatska gubi s jednim pogotkom razlike (23:22), a Stela posavec je dobila dvije minute isključenja na centru.

42′ Srbija vodi preko Liščević. Prije nje je Pop Lazić dovela Srbiju u prvo vodstvo u drugom dijelu.

40′ Radosavljević i Liščević dovode Srbiju do izjednačenja nakon neiskorištenog napada Hrvatske s lijevog krila.

38′ Hrvatska je izgradila prednost od dva pogotka prednosti koju održava preko Debelić i Mamić.

36′ Dobro je počela braniti Tomašević na golu Srbije, ali i Hrvatska je pojača intenzitet u svojoj obrani. To u ovom trenutku donosi prednost Hrvatskoj koja vodi 17:16.

33′ Hrvatska je iskoristila prvi napad u drugom dijelu te trenutno vodi s jednim pogotkom razlike (16:15). Posavec i Mamić su zabile početkom drugog dijela.

30′ Gotovo je prvo poluvrijeme. Srbija je u posljednju minutu ušla s dva gola prednosti, ali gubi dvije lopte te Krsnik i Kalaus na nepostavljenu obranu dovode Hrvatsku do izjednačenja na poluvremenu. Početak i kraj prvog dijela pripali su Hrvatskoj, a srednji dio Srbiji.

29′ Srbija nije iskoristila napad nakon dugo vremena, a s druge strane Debelić smanjuje na dva gola zaostatka. Izbornik Srbije zove minutu odmora.

28′ Srbija je počela igrati pokretljiviju obranu i natjerala suce da podginu ruku. Ipak, Kalaus je izvana uspjela zabiti za 14:11 i smanjenje vodstva Srbije.

25′ Andrea Šimara je dobila izravni crveni karton zbog lakta u glavu Lavko. Čini se kako nije bilo namjere u tom prekršaju.

25′ Larissa Kalaus je dobila isključenje odmah po ulasku u igru. Radosavljević dovodi Srbiju u vodstvo od četiri pogotka razlike, a na drugoj strani Krsnik iz sedmerca smanjuje vodstvo na 13:10.

23′ Tehnička pogreška Mičijević urodila je još jednim pogotkom na drugoj strani. Lavko je pogodila izvana, prenosi Index

21′ Srbija je jednom preko krila, a drugi put iz kontre preko Krpež-Sležak došla do prvog vodstva od dva razlike. Hrvatska je jeftino izgubila dvije lopte u napadu.

18′ Trifunović je iskoristila sedmerac za Srbiju, a s druge strane je prkačin Hrvatsku ponovno dovela u vodstvo (9:8). Hrvatska igra dosta pokretljivu obranu.

15′ Zaredalo se s nekoliko brzih golova s obje strane. Hrvatska vodi 8:7, a predvode je Krsnik i Mičijević s tri pogotka.

13′ Tea Pijević također brani sedmerac, ali u sljedećem napadu Srbija ipak uspijeva smanjiti prednost preko Krpež-Sležak.

12′ Tomašević je prvi put ušla u igru i obranila sedmerac Blažević. Bila je to druga prilika Hrvatske da ode na tri gola prednosti.

10′ Pijević je obranila dvije lopte zaredom i Hrvatska je preko Blažević, Mičijević i Krsnik došla do vodstva od dva razlike. Mogla je i do tri pogotka prednosti, ali udarac s desnog krila je zaustavila greda.

6′ Hrvatska je održavala vodstvo do 3:2, ali Srbija golovima Lavko i Krpež-Sležak iz sedmerca dolazi do vodstva 4:3. Igra se većinom na postavljene obrane, kontri još nije bilo.

3′ Nakon srpskog vodstva u prvom napadu, Hrvatska preko Paule Posavec i Mičijević dolazi do vodstva uz jednu obranu Pijević.

1′ Utakmica je počela.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.