Liga prvakinja – Težak poraz Podravka Vegete

Ostali sportovi 18. lis 202018:59 > 19:00
Pixabay (ilustracija)

U susretu 5. kola B skupine rukometne Lige prvakinja Podravka Vegeta je u Koprivnici izgubila od danskog Odensea sa 17-33 upisavši treći poraz.

Nažalost, gledateljima pristup u dvoranu nije bio dopušten, tako da je utakmica igrana pred praznim tribinama.

Podravka se dobro držala u prvom poluvremenu koje su Dankinje dobile sa 16-12, no u nastavku je uslijedio “potop”. Hrvatske prvakinje su u drugom dijelu postigle svega pet, a primile 17 golova.

Kod Odensea najefikasnija je bila Helena Elver Hageso s pet golova, dok su Mie Hojlund, Ayaka Ikehara, Nycke Groot i Lois Abbingh postigle po četiri gola. Vratarke Tess Wester (10) i Rebecca Reinhardt (6) sakupile su ukupno 16 obrana.

U domaćim redovima najefikasnije su bile Dejana Milosavljević i Jose Danila Carlos sa po pet pogodaka, Julija Dumanska je imala 10, a Magdalena Ećimović pet obrana.

U ostalim susretima CSKA je na gostovanju pobijedio francuski Brest sa 30-28, dok je Budućnost u Dortmundu pobijedila Borusiju sa 28-26.

U subotu je Gyori Audi ETO KC porazio SCM Ramnicu Valceu sa 38-31.

Na ljestvici vodi CSKA s devet bodova, dok Odense i Gyori imaju po osam bodova. Podravka je sedma s dva boda, ali i utakmicom manje.

U idućem kolu Podravka gostuje u Moskvi kod CSKA, a susret je na rasporedu 25. listopada.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.