Zubčić: Nije završilo kako sam planirao

Ostali sportovi 18. lis 202016:21 > 16:23
GEORG HOCHMUTH / APA / AFP

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 12. mjesto u veleslalomu, prvoj utrci sezone, kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Soeldenu, dok je pobjeda pripala Norvežaninu Lucasu Braathenu.

“Utrka nije završila kako sam planirao,” kazao je Zubčić nakon nastupa u Soldenu.

“Najviše sam izgubio na strmini i u prvoj i u drugoj vožnji, dok sam ostale dijelove staze odradio dosta dobro,” dodao je.

U prvoj vožnji, u koju je krenuo s brojem 5, Filip je imao 11. vrijeme, dok je u drugoj pokvario plasman za jednu poziciju osvojivši prvih 22 boda sezone. Njegovo vrijeme bilo je 2:15.86, a njegov zaostatak za pobjednikom je iznosio 1.45 sekunde.

Pobjednik Soldena je dvadesetogodišnji Norvežanin Lucas Braathen koji je danas slavio prvo postolje i prvu pobjedu u karijeri. Drugo mjesto je pripalo Švicarcu Marcu Odermattu, a treće njegovom sunarodnjaku Ginu Cavietzelu.

Dvedesetogodišnji Norvežanin do sada nije ni jednom bio na pobjedničkom postolju, a prošle sezone je bio četvrti u slalomu u Kitzbühelu i peti u paralelnom veleslalomu u Alta Badiji.

Današnja utrka odlična je najava sezone u koju je Filip ušao kao jedan od velikih veleslalomskih favorita i kao treći najbolji veleslalomaš na svijetu. Više veleslalomskih bodova prošle sezone skupili su samo Alexis Pinturault i Henrik Kristoffersen, osvajač malog globusa u toj disciplini.

“Ovo je tek početak sezone, idemo dalje. Bolje sam otvorio sezonu nego lani,” poručio je Filip.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.