EI Baku – Maša Martinović osvojila zlato

Ostali sportovi 14. lip 201518:15 > 18:20
Ronald Gorsic/CROPIX

Na Europskim igrama u Bakuu napokon se čula i 'Lijepa naša', nakon što je karatistica Maša Martinović osvojila zlato u kategoriji iznad 68 kilograma pobijedivši u finalu Turkinju Meltem Hocaoglu 5-0.

Bila je to repriza finala ovogodišnjeg europskog prvenstva kada je Maša u Istanbulu pobijedila 8-0.

“Sretna sam i ponosnašto sam osvojila prvo zlato za Hrvatsku na europskim igrama. Ovo je moj najveći rezultat u karijeri. Ponovilo se finale EP-a i ponovo sam pokazala da sam najbolja u Europi,” kazala je 25-godišnja Čakovčanka.

Martinović je osvojila već četvrtu medalju za Hrvatsku u Bakuu pri čemu treću u karateu. U subotu je Jelena Kovačević osvojila srebro, a Ana Lenard broncu, a brončano odličje pripalo je i hrvaču Dominiku Etlingeru.

“Vjerujem kako će do konca EI biti još medalja,” dodala je.

Martinović je na putu do zlata bila impresivna. U pet borvi ostvaarila je pet sigurnih pobjeda. U skupini je pobijedila domaću djevojku Ajtanu Samadli (2-1), Šveđanku Hanu Antunović (2-1) i Francuskinju Nadege Ait Ibrahim (8-2). Potom u polufinalu i Ruskinju Ivanu Zajcevu (5-2), a zatim u finalu i Turkinju.

Maša je u ožujku debitirala na Europskom prvenstvu u pojedinačnoj konkutrenciji i odmah stigla do zlata. Sada je debitirala i na Europskim igrama i ponovo slavila.

“Super debitantica. To nešto govori. Puno i naporno sam se pripremala za EI i sve se isplatilo.”

Martinović je magistra farmacije i radi u Svetoj Nedjelji što iziskuje dosta odricanja. Slobodnog vremana gotovo da i nema.

“Drugi ljudi u karateu su profesionalci, dok ja imam posao.”

Danas je nastupila i Vlatka Kiuk u katama, no nije prošla skupinu.