Poreč Major: Pobjeda Nizozemaca Brouwera i Meeuwsena

Ostali sportovi 07. lip 201518:06 > 18:08
Ilustracija

Nizozemci Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen pobjednici su prvog "Poreč Major" turnira Svjetske serije u odbojci na pijesku koji je završio u nedjelju, oni su u finalu svladali Kanađane Josha Binstocka i Sama Schachtera sa 2-0 (21-15, 21-13).

Treće mjesto zauzeli su Talijani Alex Ranghieri i Adrian Carambula koji su bili uspješniji od drugog nizozemskog para Reindera Nummerdora i Christiaana Varenhorsta sa 2-1 (21-18, 18-21, 15-10).

Pobjednice ženskog turnira u subotu su postale Brazilke Larisa i Talita koje su u finalu sa 2-1 (21-16, 25-27, 15-12) nadigrale Kanađanke Heather Bansley i Sarah Pavan. Treće mjesto zauzele su Australke Louise Bawden i Taliqua Clancy 2-0 (21-15, 21-17) pobjedom protiv Kanađanki Kristine Valjas i Jamie Lynn Broder.

Poreč Major prvi je u seriji od pet turnira iz ovogodišnje “major serije” u odbojci na pijesku na kojima se najbolji parovi svijeta bore za što više bodova kako bi osigurali plasman na Olimpijske igre sljedeće godine u Rio de Janeiru.

U Poreču su se najbolji pjeskaši natjecali za nagradni fond od 800.000 američkih dolara, te je bio najbogatiji sportski događaj održan u Hrvatskoj.