SP hokej: Kanada lako do polufinala

Ostali sportovi 14. svi 201518:58 > 19:00
EPA/Filip Singer

Nakon reprezentacije SAD-a, i hokejaška reprezentacije Kanade plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva uvjerljivom pobjedom protiv Bjelorusije.

Vezane vijesti:

Aktualni olimpijski pobjednici Kanađani lakoćom su izborili plasman u polufinale svjetskog prvenstva Elitne divizije u hokeju na ledu nakon što su u Pragu deklasirali Bjelorusiju 9-0 (4-0, 2-0, 3-0).

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika bile su razriješene nakon prve trećine koju je Kanada dobila 4-0. U preostale dvije trećine Kanađani su samo ‘podebljali’ prednost ostvarivši i osmu uzastopnu pobjedu na prvenstvu u Češkoj.

Golove su postigli Brent Burns (0:27, 31:08), Tyler Ennis (7:36), Ryan O’Reilly (10:15, 53:02), Tyler Seguin (17:28, 23:23, 50:32) i Jason Spezza (55:19).

U prvom četvrtfinalnom ogledu hokejaši SAD su u Ostravi pobijedili Švicarsku 3-1 (0-1, 2-0, 1-0). Švicarci su poveli golom Romana Josija u 13. minuti i sve do 30. minute držali su vodstvo. Tada su Amerikanci u svega 60 sekundi postigli dva pogotka okrenuvši rezultat. Izjednačio je Ben Smith, a za 2-1 je zabio Charlie Coyle. Pobjedu SAD potvrdio je Jake Gardiner u 51. minuti.

Amerikanci će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Švedska – Rusija, dok Kanađani čekaju boljeg iz ogleda Finska – Češka.

Naslov prvaka svijeta brani Rusija koja je prošle godine u finalu SP-a u Minsku pobijedila Finsku 5-2. U susretu za broncu Švedska je slavila protiv Češke 3-0. Dodajmo kako su Amerikanci na posljednjem SP-u bili šesti.