SP hokej – SAD u polufinalu

Ostali sportovi 14. svi 201517:41 > 17:43
REUTERS/Rick Scuteri/Files

Hokejaši SAD izborili su plasman u polufinale svjetskog prvenstva Elitne divizije nakon što su u Ostravi pobijedili Švicarsku 3-1 (0-1, 2-0, 1-0).

Švicarci su poveli golom Romana Josija u 13. minuti i sve do 30. minute držali su vodstvo. Tada su Amerikanci u svega 60 sekundi postigli dva pogotka okrenuvši rezultat. Izjednačio je Ben Smith, a za 2-1 je zabio Charlie Coyle. Pobjedu SAD potvrdio je Jake Gardiner u 51. minuti.

Amerikanci će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Švedska – Rusija, a u preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju se Kanada – Bjelorusija i Finska – Češka.

Naslov prvaka svijeta brani Rusija koja je prošle godine u finalu SP-a u Minsku pobijedila Finsku 5-2. U susretu za broncu Švedska je slavila protiv Češke 3-0. Dodajmo kako su Amerikanci na posljednjem SP-u bili šesti.