Karate: Lucija Zaninović i Toni Kanaet bez borbe za odličja

Ronald Gorsic/CROPIX

Ni drugog dana Svjetskog prvenstva u taekwondou u ruskom Čeljabinsku hrvatski predstavnici nisu bili u prilici boriti se za medalje, jer su i Lucija Znainović u kategoriji do 49 kg i Toni Kanaet (do 74 kg) poraženi u prednatjecanjima.

Lucija Zaninović je kao prvi nositelj i svjetski broj jedan imala nesreću što joj je ždrijeb u osmini finala donio najtežu moguću protivnicu, dvostruku olimpijsku pobjednicu iz Pekinga i Londona te trostruku svjetsku prvakinju Kineskinju Wu Yingju.

Mlada Splićanka je u prvom kolu bila slobodna, a u drugom je uvjerljivo slavila protiv Australke Waterford s 12-0. U osmini finala čekala ju je Kineskinja Wu koja je svoju borbu protiv Ivett Gonde okončala pobjedom 14-0. Bila je to borba dviju najboljih svjetskih taekwondašica u kategoriji do 49 kg koja se trebala održati u finalu, a ne u osmini finala, u kojem je Wu Jingyu još jednom bila bolja od Lucije i zasluženo slavila rezultatom 9-2.

Podsjetimo da je Kineskinja Luciju Zaninović na putu do medalje zaustavila i na svjetskom prvenstvu u Koreji 2011. kada je slavila u četvrtfinalu, a bolja od Lucije bila je i u polufinalu olimpijskih igara u Londonu, gdje je otišla do svog drugog uzastopnog olimpijskog zlata.

Toni Kanaet je u kategoriji do 74 kilograma u prvom kolu upisao uvjerljivu pobjedu protiv reprezentativca Gane Ameda Same 16-3, da bi ga u drugom kolu svladao Iranac Masoud Hajizavareh sa 7-16.