Šok na Euru 2020: Ispali Francuzi

Ostali sportovi 12. sij 202021:00 > 21:03
OLE MARTIN WOLD / NTB SCANPIX / AFP

Francuski rukometaši oprostili su se od EURA porazom u 2. kolu skupine D u Trondheimu od domaćina Norveške s 26-28. Rukometnoj velesili Francuskoj je ovo najgori rezultat na velikim natjecanjima u proteklih deset godina.

Francuze je tako skupo koštao poraz od Portugala u 1. kolu, a protiv sjajnih Norvežana trebali su pobjedu da ostanu u igri za plasman među dvije prvoplasirane ekipe i prolaz u 2. fazu.

U izvanrednoj utakmici u Tondheimu Norvežani su ipak u samoj završnici došli do velike pobjede. Igralo se praktički “gol na gol” veliki dio susreta, Francuska je početkom drugog dijela vodila s 18-15, no utakmica se prelomila u 51. minuti kada Norvežani stižu do vodstva 24-22, koje nisu ispuštali dokraja. Junak dvoboja Sagosen postigao je dvije minute prije kraja gol za 28-25 i bio je to konačan oproštaj Francuza. Norvežane je predvodio Sagosen s 10 pogodaka, uz sjajnog vratara Bergeruda (13 obrana), dok je kod Francuza Fabregas zabio osam golova, Abalo je dao 4, a Nikola Karabatić tri gola. Iz ove skupine su dalje prošli Norvežani i Portugalci, a njihov međusobni obračun u utorak će odrediti koliko će bodova prenijeti.

Veliko iznenađenje napravili su Slovenci koji su u Goeteborgu pobijedili domaćina i europskog prvaka Švedsku s 21-19. Dolenec sa 7 golova i Bombač s 5 bili su najučinkovitiji kod Slovenije, a Gotfridson (5) kod Šveđana. Unatoč pobjedi Slovenci još nisu prošli jer ih čeka dvoboj sa Švicarcima u zadnjem kolu.

U skupini A u Beču je Austrija slavila protiv Ukrajine s 34-20, no i oni će prolaz morati osigurati u zadnjem kolu protiv Makedonije. Bylik je s 10 golova predvodio Austrijance.