Slalom Madonna: Yule vodeći nakon prve vožnje, Rodeš jedini Hrvat u drugoj

Ostali sportovi 08. sij 202019:45 > 19:47
REUTERS/Jason Lee

Švicarac Daniel Yule vodeći je nakon prve vožnje slaloma skijaša za Svjetski kup u Madonni di Campiglio dok je Istok Rodeš, kao i prije tri dana na zagrebačkom Sljemenu, jedini hrvatski predstavnik koji je izborio nastup u drugoj vožnji.

Yule je prvu stazu svladao za 47.56 sekundi, 19 stotinki brže od drugog Norvežanina Henrika Kristoffersena, odnosno 40 stotinki od trećeg Šveđanina Andrea Myhrera.

Rodeš je zauzeo 19. mjesto sa 1.30 sekundi slabijim vremenom od Yulea.

Od preostale četvorice hrvatskih vozača najbliži ulasku u drugu vožnju bio je Elias Kolega koji je sa 1.75 sekundi zaostatka za Yuleom zauzeo 35. mjesto. Od plasmana u drugu vožnju dijelilo ga je 10 stotinki koliko je zaostao za 30. Švicarcem Sandrom Simonetom. Dobar rezultat ostvario je i Filip Zubčić koji je sa startnim brojem 69 zauzeo 44. mjesto sa 1.94 sekunde iza Yulea, dok su Matej Vidović i Samuel Kolega završili pri dnu redoslijeda. Vidović je završio kao 58. sa 2.73 sekunde iza vodećeg Švicarca, a Samuel Kolega 65., posljednji od svih skijaša koji su stigli do cilja, sa 4.64 sekunde zaostatka.

Pobjednik zagrebačkog slaloma Francuz Clement Noel drži osmo mjesto sa 80 sekundi iza Yulea.

Druga vožnja na programu je od 20.45 sati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram