NHL: Prvi poraz Chicaga

Ostali sportovi 16. lis 201411:26 > 11:35
REUTERS/David Banks/USA TODAY Sports

Hokejaši Chicago Blackhawksa doživjeli su prvi poraz u novoj sezoni nakon što su ih na njihovom ledu u United Centeru u produžetku sa 2-1 svladali Calgary Flames.

Pobjednički pogodak za kanadsku momčad postigao je centar Mikael Backlund samo 25 sekundi prije isteka produžetka. U regularnom dijelu utakmice Calgary je poveo u 31. minuti pogotkom Dennisa Widemana, a izjednačio je Andrew Shaw u 55. minuti kad je Chicago imao igrača više.

U Detroitu su domaći Red Wings dvaput hvatali pogodak zaostatka za velikim suparnicima iz Bostona, ali su Bruins na kraju došli do pobjede u raspucavanju u kojem Detroitov vratar Jimmy Howard, koji je tijekom utakmice obranio 37 od 39 gostujućih udaraca, nije uspio spriječiti Davida Krejčija i Reillyja Smitha u realizaciji.

Krejči i Smith bili su strijelci za Boston i u regularnom dijelu utakmice. Za Detroit su pogotke postigli Tomaš Tatar i Gustav Nyquist. U raspucavanju je Bostonov vratar Tukka Rask zaustavio pokušaj Andreja Nestrašila, dok je Nyquist promašio.

Arizona Coyotes su na svom ledu svladali Edmonton Oilers s uvjerljivih 7-4, a za efikanu predstavu domaće momčadi najzaslužniji je bio Mikkel Boedker koji je stigao do prvog hat-tricka u karijeri. Edmonton je čak i poveo u 2. minuti pogotkom Taylora Halla, a prva je trećina završila 2-2. No, u drugoj dionici su domaći pogocima Connora Murphyja i Roba Klinkhammera pobjegli na 4-2 te tu prednost do kraja utakmice nisu ispustili. Posljednji od svoja tri pogotka za konačnih 7-4 Boedker je postigao na nebranjena vrata i tako stigao na samo gol zaostatka za vodećim strijelcem lige Rickom Nashom iz NY Rangersa, koji je dosad šest puta bio strijelac. Edmonton je jedna od četiri momčadi bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone, a četiri poraza na startu su posljednji put doživjeli u sezoni 1995./96.