EP U-19 – Hrvatska futsal reprezentacija poražena u finalu

Ostali sportovi 14. ruj 201920:44 > 20:47
Arhiva

Hrvatska futsal reprezentacija osvojila je drugo mjesto na premijernom izdanju Europskog U-19 prvenstva u Latviji nakon što je u finalu izgubila od Španjolske sa 1-6.

Hrvatska je tako otvorila i zatvorila nastup na europskoj smotri porazima od Španjolske.

Naime, odabranici izbornika Marinka Mavrovića su u prvom kolu skupine B izgubili od ‘Furije’ sa 0-3, a večeras u finalu sa 1-6.

Španjolcima je to bila 15. pobjeda u nizu, a prvenstvo su okončali s pet pobjeda i 24-3 razlikom pogodaka.

Španjolska je povela u 6. minuti golom Ricarda Mayora nakon što je Alejandro Ceron ubacio iz kornera. Izjednačio je Mateo Mužar u 13. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca, međutim samo dvije minute kasnije ‘furija’ je ponovo povela, a pogodak je postigao Adrian. U 18. minuti prvog dijela Cristian Molina je zabio za 3-1, a nažalost 30 sekundi prije kraja poluvremena Antonio Perez je povisio na ogromnih 4-1.

U nastavku susreta mladi Španjolci su zabili još dva gola, a strijelci su bili Bernat Povil (23) i Adrian (24).

Za utjehu bilo je ovo prvo hrvatsko finale na europskim futsal prvenstvima u svim uzrastima.

“Prije početka turnira nitko nije očekivao da ćemo doći do finala. Napravili smo veliko iznenađenje. Španjolci su vjerojatno najbolja momčad na svijetu, pripremili smo se najbolje što smo mogli,” kazao je hrvatski izbornik Mavrović.

Hrvatska je otvorila EURO porazom od Španjolske (0-3), a potom u skupini pobijedila Nizozemsku (6-0) i Ukrajinu (3-1) osvojivši drugo mjesto u skupini. U polufinalu je odmjerila snage s Portugalom ostvarivši pobjedu 5-4 boljim izvođenjem šesteraca.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows | i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram