Dino Sinovčić na svjetskom paraplivačkom prvenstvu osvojio zlato

Ostali sportovi 12. ruj 201922:31 > 22:34
Ilustracija

Hrvatski paraolimpijac Dino Sinovčić osvojio je zlatnu medalju na 100 m leđno u kategoriji S6 na WPS svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Londonu.

Sinovčić je Aquatic Centru Queen Elizabeth pobijedio s rezultatom 1:15.46 ispred Kineza Hong Yanga s rezultatom 1:15.47, dok je brončani Argentinac Matias De Andrade plivao vrijeme 1:16.91.

“Presretan sam. Doista su nijanse odlučivale o ovom sjajnom rezultatu, jer sam samo za stotinku sekunde bio brži od Kineza,” kazao je Sinovčić.

Član splitskog PK Cipal je u finalu plivao brže nego u kvalifikacijama u kojima je imao drugo vrijeme (1:16,90) iza Argentinac De Andradea (1:15.65).

Dino je u kolovozu prošle godine na Europskom prvenstvu u Dublinu osvojio zlato s rezultatom 1:16.08. Za Sinovčića je to bila druga medalja s europskih prvenstava nakon što je u Reykjaviku 2009. bio treći, a Dino je na posljednjim paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru u istoj disciplini bio peti.

“Nakon europskog zlata iz Dublina, prošle godine, večeras sam osvojio zlato. Nitko sretniji od mene. Samo da me u pripremnom razdoblju za Tokio mimoiđu ozljede, vjerujem da ću biti spreman za napad i na paraolimpijsko zlato,” kazao je mladi Splićanin.

U današnjim kvalifikacijama su nastupila još dvojica hrvatskih plivača. Tomi Brajša je u kategoriji S4 na 50 m leđno s vremenom 57.97 zauzeo 12. mjesto, dok je Ante Rađa u kategorija S7 na 100 leđno s vremenom 1:18.91 bio deseti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.